Dom i wnetrze

Materac dla dwojga – jaki wybrać?

Kupno idealnego materaca to nie lada wyzwanie. Zadanie komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy musimy wybrać model spełniający oczekiwania nie tylko nasze, ale również naszego partnera. Jakie materace najlepiej uzupełnią podwójne łóżko? Sprawdź!

Wypełnienie i twardość

Przewracanie się z boku na bok czy wstawanie w nocy osoby śpiącej obok mogą skutecznie zakłócać wypoczynek. Ruchy partnera będą niemal nieodczuwalne, jeśli wybierzesz materac punktowo reagujący na nacisk i tłumiący ruchy. Do takiej grupy zaliczyć możemy modele lateksowe (te przypadną do gustu szczególnie alergikom), bonellowe i wykonane z innowacyjnej pianki termoelastycznej.

Jednym z najważniejszych parametrów wpływających na komfort w pozycji leżącej, a co za tym idzie – jakość snu, jest stopień twardości materaca. Powierzchnia, na której śpimy, powinna być dopasowana do budowy anatomicznej użytkowników w taki sposób, aby stanowić równomierne podparcie dla kręgosłupa na całej jego długości. Jeśli dysproporcja między użytkownikami łóżka jest duża, podczas kupowania materaca powinniśmy uwzględniać wagę cięższej osoby.

Rozmiar

Żaden, nawet najlepszej jakości materac nie będzie dobrze spełniał swojej roli, jeśli będzie za mały. Dla dwóch osób optymalny będzie materac 180×200 lub 160×200. Modele o mniejszej powierzchni będą krępować ruchy i wymuszać przybieranie nienaturalnych pozycji, co będzie skutkowało niewyspaniem, bólem mięśni i stawów.

Gdzie kupić?

Kupno materaca, szczególnie dużego, może okazać się niemałym wydatkiem. Prostym sposobem na zaoszczędzenie niemałej kwoty są zakupy internetowe. W sieci znajdziesz dobrze wyposażone sklepy prowadzone bezpośrednio przez producentów. Znaczna część z nich oferuje nie tylko najniższe ceny i szeroki wybór, ale również możliwość zamówienia produktu na wymiar.

Previous ArticleNext Article
https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/ https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/ https://buzzhouse.pl/minimalizm-i-cieplo-nowa-era-ogrzewania-tarasowego/