Dom i wnetrze

Mały krok dla rodzica, wielki krok dla dziecka. Wybieramy łóżko dziecięce!

łóżko dziecięce
W życiu każdego dziecka następuje ten „straszny” moment, kiedy muszą opuścić swoje ukochane łóżeczko lub łóżko rodziców i przenieść się na swoje własne. To najczęściej ich pierwszy, duży krok do samodzielności.
Pierwsza noc w nowym łóżku to stres nie tylko dla samych pociech, ale także ich rodziców. Solidne, wygodne i stylowe łóżko drewniane dla dziecka może pomóc mu spokojnie przespać pierwsze, samodzielne noce. To wszystko pokazuje, że wybór tego mebla jest niezwykle ważny dla komfortu fizycznego i psychicznego najmłodszych. Drewniane meble cechuje przede wszystkim solidność wykonania i odporność na czynniki chemiczne i mechaniczne.

Obróbka łóżka drewnianego

W przypadku łóżka dziecięcego najważniejszą cechą drewna jest łatwość jego obróbki. Dzięki tej właściwości producenci mogą sprostać wszystkim fantazjom najmłodszych klientów. Samoloty, łodzie, zamki, Minionki – ile bajek, tyle pomysłów. Drewniane łóżko można zamawiać także w stanie surowym do samodzielnego pomalowania. Najbardziej trwałym rodzajem drewna używanym do produkcji łóżek jest dąb i mahoń. Ich tańszym odpowiednikiem, najczęściej spotykanym w łóżkach dziecięcych jest sosna.

Łóżko dla dziecka a bezpieczeństwo

Łóżko drewniane dla dziecka musi być przede wszystkim bezpieczne, dlatego wybierając ten mebel musimy pamiętać, żeby zwrócić uwagę na jego wysokość i ilość balustrad chroniących przed upadkiem.

Praktyczne łóżko dla dziecka

Należy zwrócić uwagę na ilość szuflad pod łóżkiem. Więcej szuflad to możliwość przechowywania nie tylko pościeli, ale także zabawek i innych drobiazgów należących do naszych pociech. Obecnie świetnym rozwiązaniem do małego pokoju jest łóżko znajdujące się nad biurkiem, połączone z szafkami. Jest to spełnienie marzeń dziecka o łóżku piętrowym w przypadku, kiedy nie ma ono rodzeństwa.

Artykuł powstał we wsółpracy z https://notodo.pl

Previous ArticleNext Article
developer.com https://beesafe.pl/porady/podatek-od-sprzedazy-samochodu/ https://infowiesci.com.pl/stolik-pomocniczy-do-kanapy-praktyczne-rozwiazanie-dla-kazdego-salonu/