Dom i wnetrze

Kołdra idealna na długie, zimowe noce

Kołdra idealna na długie, zimowe noce
Falę letnich upałów mamy już dawno za sobą, a pogoda za oknem powoli zaczyna przypominać jesień. Najwyższy więc czas pomyśleć o tym, pod czym będziesz spać w długie, zimowe noce.

Idealna kołdra na zimę

Idealna kołdra na zimę to taka, która odpowiednio będzie nas izolować od chłodu i zapewniać odpowiedni komfort cieplny. Wpływ na te dwa aspekty ma przede wszystkim wypełnienie, które zastosowano w danej pościeli. Na co więc warto się zdecydować? Najlepiej te warunki spełniają dwa typy kołder – te z wypełnieniem z gęsiego puchu oraz te wypełnione wełną.

Pod miękkim puchem

Kołdry puchowe mogą być wypełnione gęsim lub kaczym puchem, z tym że to puch gęsi uważa się za materiał lepszy gatunkowo i gwarantujący większy komfort snu. Kołdry puchowe świetnie trzymają ciepło, pozwalają skórze prawidłowo oddychać oraz rewelacyjnie radzą sobie z odprowadzaniem wilgoci, a więc także ludzkiego potu. Są także wyjątkowo lekkie i sprężyste, co sprawia, że śpi się pod nimi wyjątkowo wygodnie.

Pod ciepłą wełną

Kołdry wełniane są cięższe niż kołdry puchowe. Mogą być wypełnione wełną owczą, ale trafiają się także kołdry z wypełnieniem z wełny chociażby wielbłądów. Podobnie jak kołdry puchowe, kołdry wełniane gwarantują odpowiednie warunki termoizolacyjne i pozwalają skórze w naturalny sposób oddychać, bo cyrkulacja powietrza nie jest utrudniona. Wełna wykazuje też wyjątkowe właściwości higroskopijne – wchłania ludzki pot do swojego wnętrza i nie oddaje wilgoci, oraz zdrowotne – łagodzi napięcia mięśniowe i poprawia krążenie.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecej asc.org zobacz wiecej