Zdrowie i uroda

Lasery medyczne – jak działają i jak mogą nam pomóc?

 

Współcześnie medycyna oferuje nam coraz nowocześniejsze formy leczenia czy rehabilitacji. Jednymi z najczęściej stosowanych w gabinetach zabiegowych są lasery medyczne. Działanie laserów tego typu jest niezwykle szerokie, przez co mogą być one wykorzystywane przez różnych specjalistów. Lasery medyczne są też popularne jako skuteczny środek walki o lepszą skórę twarzy i szyi. Jak to możliwe?

Lasery medyczne w codziennym zastosowaniu

Lasery medyczne oferują nam bardzo szerokie zastosowanie – mogą być one wykorzystane w zabiegach ginekologicznych, chirurgicznych czy dermatologicznych, ale również jako skuteczne narzędzie do walki o piękną skórę. Zabiegu frakcyjne z użyciem laserów medycznych są dzisiaj jednymi z najchętniej wykonywanych. Dzięki wysokiej funkcjonalności i precyzji działania lasery medyczne mogą skutecznie walczyć z przebarwieniami, włókniakami, bliznami pooperacyjnymi czy też ze zmarszczkami.

Jak działają lasery medyczne? Zasada działania polega na emitowaniu wiązki światła o konkretnej długości fali. Światło penetruje nasza skórę w wybranych miejscach tworząc mikrouszkodzenia. Dzieje się tak w wyniku podgrzania wody znajdującej się w komórkach, co doprowadza do jej wyparowania i uszkodzenia komórki. Z czasem organizm usuwa obumarłą materię, zastępując ją nową. Lasery medyczne zmuszają niejako nasz organizm do zwiększonej aktywności regeneracyjnej.

Lasery medyczne – jak przygotować się do zabiegu?

Decydując się na odmłodzenie skóry twarzy nie musimy obawiać się czasochłonnych przygotowań. Lekarz przeprowadzi z nami wywiad medyczny, który pozwoli na wykrycie ewentualnych przeciwwskazań. Zabieg trwa ok. 40 minut, kolejno czeka nas 4-6 tygodni regeneracji skóry. Po tym czasie możliwe jest powtórzenie zabiegu.

 

 

Previous ArticleNext Article