Dom i wnetrze

Kuchnie klasyczne: o czym warto pamiętać?

large kitchen with big view windows

Wiele osób, które stoją przed dylematem, jaki styl wybrać dla swojej kuchni stawiają na rozwiązania, które sprawdzają się najlepiej i wybierają styl klasyczny. Kuchnie klasyczne są funkcjonalne, można w nich spędzić miło czas nie tylko na gotowaniu. Najważniejszą ich zaletą jest to, że one nigdy nie wychodzą z mody.
 

Kuchnie klasyczne: jakie są ich cechy charakterystyczne?

Przede wszystkim urządzając kuchnie klasyczne należy pamiętać o tym, że materiały, które zostaną zastosowane muszą być bardzo dobrej jakości. To dlatego w kuchniach tych królują porządne meble wykonane z drewna. Ich cechą charakterystyczną jest nie tylko bardzo wysoka jakość. Fronty mebli są rzeźbione lub frezowane. Na blaty robocze także wybierane są materiały wysokiej jakości. Bardzo często są to więc blaty z kamieni naturalnych: marmuru lub granitu. Niektórzy decydują się na blaty drewniane, inni wybierają te laminowane. Rozwiązaniem wybieranym dzisiaj bardzo często są  blaty z granitowego albo marmurowego konglomeratu oraz te z corianu. Przeszklenia w wiszących szafkach i przeszklone witryny to kolejna cecha charakterystyczne dla mebli do kuchni klasycznych.
 

Kuchnie klasyczne: o czym jeszcze warto wiedzieć?

W kuchni klasycznej nie ma miejsca na odważne połączenia kolorystyczne. Kolorem, który w tych kuchniach rządzi jest biały. Białe mogą być zarówno ściany jak i meble. Dopuszczalne są oczywiście również inne barwy, są to jednak zawsze neutralne odcienie: beże, brązy czy szarości. Sprzęty w klasycznej kuchni poza dizajnem nie mają nic wspólnego z tradycjonalizmem. W takiej kuchni znajdzie się miejsce dla zmywarki i kuchenki indukcyjnej.
 
Wysoka jakość głównie naturalnych materiałów, stonowana kolorystka to najważniejsze cechy wyróżniające kuchnie klasyczne. Są ponadczasowe, mogą na topie również za kilka czy kilkanaście lat.
 

Previous ArticleNext Article