Dom i wnetrze

Kuchnie klasyczne: o czym warto pamiętać?

large kitchen with big view windows

Wiele osób, które stoją przed dylematem, jaki styl wybrać dla swojej kuchni stawiają na rozwiązania, które sprawdzają się najlepiej i wybierają styl klasyczny. Kuchnie klasyczne są funkcjonalne, można w nich spędzić miło czas nie tylko na gotowaniu. Najważniejszą ich zaletą jest to, że one nigdy nie wychodzą z mody.
 

Kuchnie klasyczne: jakie są ich cechy charakterystyczne?

Przede wszystkim urządzając kuchnie klasyczne należy pamiętać o tym, że materiały, które zostaną zastosowane muszą być bardzo dobrej jakości. To dlatego w kuchniach tych królują porządne meble wykonane z drewna. Ich cechą charakterystyczną jest nie tylko bardzo wysoka jakość. Fronty mebli są rzeźbione lub frezowane. Na blaty robocze także wybierane są materiały wysokiej jakości. Bardzo często są to więc blaty z kamieni naturalnych: marmuru lub granitu. Niektórzy decydują się na blaty drewniane, inni wybierają te laminowane. Rozwiązaniem wybieranym dzisiaj bardzo często są  blaty z granitowego albo marmurowego konglomeratu oraz te z corianu. Przeszklenia w wiszących szafkach i przeszklone witryny to kolejna cecha charakterystyczne dla mebli do kuchni klasycznych.
 

Kuchnie klasyczne: o czym jeszcze warto wiedzieć?

W kuchni klasycznej nie ma miejsca na odważne połączenia kolorystyczne. Kolorem, który w tych kuchniach rządzi jest biały. Białe mogą być zarówno ściany jak i meble. Dopuszczalne są oczywiście również inne barwy, są to jednak zawsze neutralne odcienie: beże, brązy czy szarości. Sprzęty w klasycznej kuchni poza dizajnem nie mają nic wspólnego z tradycjonalizmem. W takiej kuchni znajdzie się miejsce dla zmywarki i kuchenki indukcyjnej.
 
Wysoka jakość głównie naturalnych materiałów, stonowana kolorystka to najważniejsze cechy wyróżniające kuchnie klasyczne. Są ponadczasowe, mogą na topie również za kilka czy kilkanaście lat.
 

Previous ArticleNext Article
Loftowy metalowy hoker barowy live url zobacz