Dom i wnetrze

Dom na wąskiej działce – kilka pomysłów


Wąska działka pod budowę domu może przysporzyć naprawdę wiele problemów – jej właściciele obawiają się często, czy w ogóle będą w stanie wybudować na niej wygodny dom dla siebie i swojej rodziny.
 

Wygodny i funkcjonalny dom na wąskiej działce

Dom na wąskiej działce musi mieć oczywiście niestandardowe wymiary, a wszystko powinno zostać rozplanowane w taki sposób, żeby korzystanie z budynku było możliwie jak najbardziej komfortowe dla mieszkańców. Jest do tego oczywiście potrzebny stosowny projekt budowlany, którego pracownicy mogliby się trzymać. Jednak wszystkie utrudnienia mogą powodować nawet wzrost kosztów – a przecież i tak nie są one nigdy małe.

Drewniany dom na wąskiej działce

Żeby zmniejszyć nieco koszty ponoszone w związku z budową domu, warto zdecydować się na drewniane budynki – tak zwane domy szkieletowe, kanadyjskie czy skandynawskie. Nazwy są różne, jednak chodzi o budynek wykonany z drewna, które jednak jest w specjalny sposób dobierane i które cechuje się po specjalnej obróbce stosowną wytrzymałością. Tym samym zapewnia całemu budynkowi odpowiednie bezpieczeństwo – a tym samym również i jego mieszkańcom. Domy tego typu powstają dość szybko, są tańsze, a przy tym równie solidne.
 

Wąskie domy – oferta firmy MAWIT

Firma MAWIT zajmuje się wznoszeniem domów z drewna – na wzór skandynawski. W Kanadzie czy USA podobne domy również są bardzo rozpowszechnione, a zatem kupujący mają gwarancję, że sprawdzą się one również w polskich warunkach. Wąskie domy na wąskie działki, przygotowane w ofercie przez projektantów z tej firmy, to wersje ZX51 oraz Z297. Kto jest szczególnie zainteresowany tym pomysłem, może się zapoznać z dokładniejszymi szczegółami na stronie firmy MAWIT.

Previous ArticleNext Article
https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/ Komplet stolików kawowych https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/