Ciekawe

Kask do jazdy konnej – jak wybrać odpowiedni model?

Szukając sportu dla siebie warto rozważyć jazdę konną – coraz większa ilość stadnin i stajni sprawia, że sport ten staje się coraz bardziej dostępny dla każdego z nas. Aby jednak móc bezpiecznie uczestniczyć w lekcjach konieczny jest kask do jazdy konnej. Nowoczesne kaski zaskoczą nas parametrami technicznymi i wysoką trwałością.

Jak skonstruowany jest kask do jazdy konnej?

Kask do jazdy konnej to niezbędny element ubioru jeźdźca – chroni ona naszą głowę przed uderzeniem w przypadku upadku z grzbietu konia. Kaski tworzone są z trwałych materiałów syntetycznych – skorupa jest odporna na uszkodzenia, ścieranie. Wnętrze kasku wypełniają miękkie tworzywa, aby wygodne było jego noszenie. Decydując się na zakup kasku pamiętajmy o tym, że producenci proponują nam różnorodne modele i rozmiary. Kupując kask do jazdy konnej warto przymierzyć przynajmniej kilka modeli i sprawdzić, który z nich najlepiej leży na naszej głowie. Istotne jest, aby kask nie uwierał – różnorodne profilowanie sprawia, że kaski mogą różnić się od siebie. Kaski posiadają regulowane paski, które koniecznie musimy zapiąć pod szyją – w innym wypadku kask do jazdy konnejmoże spaść nam z głowy! Nowoczesne kaski uzupełnione są również o niewielkie daszki, które skutecznie chronią przed promieniami słonecznymi.

Kask do jazdy konnej – pamiętaj o rozmiarze

Czy wiesz, że kaski do jazdy konnej różnią się od siebie rozmiarami? Aby dobrać najlepszy warto przed wizytą w sklepie zmierzyć nasz obwód głowy. W ten sposób znacznie łatwiej przyjdzie nam dobrać odpowiedni rozmiar.

Poza kaskiem jeździeckim warto również pomyśleć o odpowiednich spodniach – bryczesach. Wygodne bryczesy nie będą krępować ruchów a dodatkowo pozwolą na ochronę skóry przed otarciami. Bryczesy uzupełnione są o specjalny lej, który pozwala na pewniejsze trzymanie się w siodle.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/majowka-kiedy-jest-ile-trwa/ https://beesafe.pl/porady/podatek-od-sprzedazy-samochodu/ zobacz