Dom i wnetrze

Czym są i jak zmienią przestrzeń wypoczynkową dachy tarasowe?

Zwykły przydomowy taras możemy zmienić nie do poznania przy pomocy prostych środków – przekonują architekci i producenci mebli ogrodowych. Nowoczesne komplety wypoczynkowe oraz dodatki pozwolą nam na wykorzystanie tej przestrzeni i nadanie jej charakteru. Elementem, który coraz częściej widzimy przy domach są dachy tarasowe. Po co są montowane? Czy warto taki element wykorzystać w naszym ogrodzie?

Dachy tarasowe – sposób na cień w upalny dzień!

Dachy tarasowe to konstrukcje wykorzystywane zarówno na tarasach, jak i w ogrodach, jako elementy wolnostojące. Zadaszenie tarasów to nic innego jak nowoczesne pergole, które pozwolą nam korzystać z uroków lata bez konieczności narażania się na poparzenia słoneczne. Pergole tarasowe skutecznie ochronią nas przed silnym słońcem i zapewnią wypoczynek w cieniu sprawiając, że wypoczynek na świeżym powietrzu będzie jeszcze przyjemniejszy.

Konstrukcja zadaszenia tego typu opiera się na elementach aluminiowych malowanych proszkowo. Elementy te łączone są modułowo, przez co montaż nie zabiera wiele czasu i nie jest skomplikowany. Zintegrowana rynna pozwoli na odprowadzanie wody deszczowej. Na szczycie znajduje się dach wykonany z aluminiowych lameli, które obracają się wokół własnej osi. Poprzez możliwość regulacji ich ustawienia sami decydujemy o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Lamele możemy również ustawić w pozycji całkowicie zamykającej dach – dzięki temu miejsce wypoczynkowe jest całkowicie zacienione.

Jakie meble pod dachy tarasowe?

Wybierając dachy tarasowe warto także zwrócić uwagę na dostępne meble – nowoczesne kolekcje mebli wypoczynkowych zaskoczą nas pod wieloma względami. Wśród najchętniej kupowanych wybiera się dzisiaj meble technorattanowe – w kolekcjach znajdziemy wiele elementów, które pozwolą na stworzenie idealnego kompletu dopasowanego do naszych potrzeb.

 

 

 

 

Previous ArticleNext Article