Dom i wnetrze

Kącik dla noworodka w salonie

sciany szklane-warszawa
Wszystkim młodym rodzicom zależy, by ich pociecha miała w domu swój kąt. Rodzice, którzy posiadają domy jednorodzinne, często przygotowują więc dla noworodków nie tylko odrębne pokoje, ale i tworzą kąciki w salonach, w których dzieci mogą przebywać w ciągu dnia. Kąciki te powinny być jednak oddzielone od reszty pomieszczenia, by maluch mógł w nich również zdrzemnąć się i odpocząć. W oddzieleniu ich od pozostałej części salonu mogą pomóc eleganckie i praktyczne ściany szklane Warszawa.

Nie tylko do sklepów

Ściany szklane Warszawa są przez nas kojarzone przede wszystkim ze sklepami. Oddzielają one bowiem witryny sklepowe od chodników lub wnętrz galerii handlowych. Ich wykorzystanie w sklepach jest oczywiste, gdyż dzięki nim klient bez wchodzenia do sklepu wie, jaki asortyment w nim znajdzie, a ponadto jest zachęcany do zrobienia zakupów przez możliwość swobodnego obejrzenia rzeczy, które znajdują się na wystawie.
Warto jednak zaznaczyć, że to powszechne zastosowanie ścian szklanych Warszawa nie jest jedynym, do którego mogą być one wykorzystane. Z powodzeniem można bowiem używać ich również w domu, np. do wydzielenia przestrzeni dla noworodka w salonie.

Cisza dla maluszka

Największą zaletą ścian szklanych Warszawa jest możliwość stworzenia z nich zabudowy, która zapewni maluszkowi ciszę. Noworodek będzie mógł w spokoju wypoczywać nawet w ciągu dnia, gdyż odgłosy telewizora, szczekanie psa czy krzyk starszego rodzeństwa nie będą mu przeszkadzać. Ponadto rodzice będą widzieć przez szklaną ściankę, kiedy maluszek się obudzi i będą mogli szybko zareagować, gdy będzie mu coś dolegać.
Co ważne, ścianki zbudowane ze szkła nie mają trwałego charakteru, przez co, gdy staną się zbędne, łatwo będzie można je zdemontować i wykorzystać do innego celu. Dzięki nim będzie można stworzyć na przykład przestrzeń do pracy dla rodzica zatrudnionego zdalnie lub stworzyć kąt do spokojnej nauki dla starszaków.

Bezpieczna przestrzeń

Pomieszczenie wydzielone z salonu za pomocą szklanych ścianek może również zostać wykorzystane, gdy maluch będzie większy. Być może pokocha on swój pokoik, przez ściany którego wszystko można zobaczyć i nie zechce go opuścić, gdy będzie mieć kilka lat. Dzieci mogą również chcieć, by ich kącik w salonie pozostał na swoim miejscu, ponieważ będzie on ich ulubionym miejscem zabaw w ciągu dnia. Kilkulatki często bowiem chcą mieć możliwość bawienia się z rówieśnikami bez pełnej kontroli rodziców i szukają nieco większej prywatności. Rodzice mogą jednak pozwolić kilkulatkom bawić się w kąciku wydzielonym szklanymi ściankami bez przeszkód, gdyż będą mieć możliwość obserwowania, co robią maluchy i czy nie bawią się w sposób, który mógłby im w jakiś sposób zaszkodzić.

Dowolna wielkość

Warto podkreślić, że ogromną zaletą ścian szklanych Warszawa jest możliwość stworzenia kącika dla noworodka dowolnej wielkości. Szkło hartowane wykorzystywane do produkcji tychże ścianek może być bowiem dowolnie przycinane, a nawet zginane, przez co może ono przybrać każdą wielkość i formę.

Previous ArticleNext Article