Dom i wnetrze

Jak powstają drzwi szklane?

drzwi szklane warszawa
Drzwi szklane muszą spełniać szereg wymagań jakościowych. Ponieważ szkło jest materiałem delikatnym i kruchym, proces produkcji drzwi obejmuje kilka istotnych etapów, które nadadzą drzwiom szereg cech użytkowych.
Przyjrzyjmy się zatem z bliska procesowi powstawania drzwi szklanych.

Wstępne przygotowanie szkła

Pierwszym krokiem w skomplikowanym procesie produkcyjnym jest przygotowanie szkła.
Najpierw odpowiednio docięta na wymiar tafla szkła jest fazowana. Czynność ta polega na załamaniu powierzchni szkła w odległości kilkunastu lub kilkudziesięciu milimetrów od krawędzi i sprawia, że szkło piękniej się prezentuje. Używana jest do tego wyspecjalizowana maszyna, nazywana fazowarką.
Po tym etapie możemy przystąpić do szlifowania szkła, które pozwoli nam uzyskać gładkie, bezpieczne krawędzie. W zależności od potrzeb i życzeń klienta możliwych jest kilka rodzajów szlifu:
– szlif trapezowy,
– szlif typu “C”,
– szlif fazowy,
– faza.
W następnej kolejności w drzwiach wycina się otwory służące do umocowania w nich klamek lub uchwytów oraz zawiasów. Używane są do tego specjalistyczne wiertarki o dwóch wiertłach, a średnica uzyskanych otworów waha się między 5 a 100 mm. Następnie także krawędzie otworów są szlifowane, aby uniknąć powstawania odprysków.

Hartowanie szkła

Ostatnią fazą przygotowania szkła jest jego hartowanie. Proces ten polega na poddaniu szkła obróbce termicznej w temperaturze 620 – 680 stopni Celsjusza, a następnie na jego gwałtownym schłodzeniu strumieniem zimnego powietrza. Takie potraktowanie szkła nadaje mu nawet siedmiokrotnie większą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia czy zarysowania, oraz na wahania temperatury.
Aby kupić drzwi ze szkła najwyższej jakości, warto poszukać cenionego, sprawdzonego producenta w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Najszybciej znajdziemy go przez internet, wpisując drzwi szklane Warszawa
.

Szkło klejone

Drzwi szklane mogą być wykonane nie tylko ze szkła hartowanego. Innym sposobem na poprawę właściwości fizycznych szkła jest jego klejenie z dwóch cieńszych tafli przy pomocy specjalnej żywicy lub kleju. Najczęściej obecnie stosowana jest nowoczesna metoda klejenia klejem utwardzanym przy pomocy promieni UV, do której zalet zaliczyć możemy:
– wysoka wytrzymałość,
– klej jest całkowicie przezroczysty i odporny na zmianę koloru,
– klej odporny na wilgoć i zanieczyszczenia.
Jeśli zdarzy się, że takie drzwi pękną – odpryski nadal pozostaną zespojone z klejem. Jest to ważne ze względów bezpieczeństwa.

Wykończenie

Tak przygotowane szkło jest gotowe do zamocowania na nim pozostałych elementów, czyli:
– klamek lub uchwytów – mogą być one umieszczone w specjalnych otworach, nawierconych w początkowej fazie produkcji, ale mogą być także klejone,
– zawiasów – ich mocowanie do tafli szkła wygląda tak samo jak montaż klamek.
Z pełnym asortymentem tych elementów zapoznamy się na stronie internetowej, lub bezpośrednio u producenta drzwi szklane Warszawa w katalogu produktów.
Po zakończeniu procesu produkcyjnego, zamówione drzwi gotowe są do transportu i montażu w naszym domu.

Previous ArticleNext Article
https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ https://motulinka.com/kp/sale/ zobacz wiecej