Zdrowie i uroda

Odzyskaj piękny uśmiech dzięki licówkom

Licówki stomatologiczne
Licówki stomatologiczne cieszą się coraz większą popularnością wśród pacjentów. Nic w tym dziwnego, bo kto nie chciałby mieć olśniewającego, białego uśmiechu? A właśnie taki uśmiech może nam zagwarantować prawidłowe założenie licówek.

Licówki stomatologiczne – czyli tak właściwie co?

Najprościej mówiąc, licówki to cieniutkie płytki, które nakłada się na uprzednio przystosowane do ich założenia zęby. Mogą być wykonane z różnych materiałów: w gabinetach stomatologicznych spotkamy między innymi licówki porcelanowe, ceramiczne oraz akrylowe. Niezależnie jednak od typu materiału, możemy osiągnąć zadowalające efekty, chociaż warto wspomnieć, że wśród pacjentów największą popularnością cieszą się licówki stomatologiczne porcelanowe.

Efekty założenia licówek

Licówki świetnie radzą sobie z maskowaniem uszkodzeń zębów, nierówności i wad. Stosuje je się także do rozjaśnienia pociemniałych zębów oraz wydłużenia płytki.

Przeciwwskazania do założenia licówek

Licówki można założyć na praktycznie każde zęby, ale istnieją pewne przeciwskazania, które dyskwalifikują pacjentów z przeprowadzenia zabiegu. Zalicza się do nich między innymi: choroby dziąseł oraz przyzębia (takie jak między innymi paradontoza), ubytki próchnicze, bruksizm, szkodliwe nawyki, takie jak obgryzanie ołówków albo paznokci.
Czytaj więcej: estetiq.opole.pl

Previous ArticleNext Article