Biznes

Informatyzacja placówek medycznych – szansa na rozwój

 
InforOprogramowanie dla lekarzy Doctor Eleksmatyzacja placówek medycznych to nie tylko szansa na rozwój. Od 1 sierpnia 2017 roku to także obowiązek. Właśnie od tej daty ma wejść w życie przepis o obowiązkowym wykorzystywaniu w placówkach medycznych rozwiązań z zakresu EMD, czyli Elektronicznej Dokumentacji Medycznej. O co dokładnie chodzi?

EDM już w 2017 roku

Między bogiem a prawdą słowa już użyliśmy trochę na wyrost, bo jeśli pierwotny plan ministra zdrowia wszedłby w życie, EDM zostałoby już wprowadzone w 2014 roku. Jednak ze względu na problemy z wdrożeniem w większości placówek medycznych, ustawodawca postanowił dać podmiotom z obszaru służby zdrowia czas do sierpnia przyszłego roku. Niestety, jak pokazują ostatnie badania, aż 11 proc. przebadanych placówek – mimo wydłużonego terminu – nawet nie zaczęło planować wdrożenia EDM. A szkoda, bo oprogramowanie dla lekarzy to nie tylko sposób na usprawnienie pracy, ale także na oszczędność czasu i lepszy dostęp do dokumentacji medycznej pacjentów.

Na zdjęciu: Oprogramowanie dla lekarzy Doctor Eleks

 

Informatyzacja placówki medycznej – co możesz zyskać?

Nowoczesne oprogramowanie medyczne zazwyczaj obejmuje takie funkcjonalności przeznaczone dla lekarzy jak tworzenie dokumentacji medycznej już w trakcie wizyty oraz pełny podgląd całej dokumentacji medycznej i historii choroby pacjenta. W ramach programów można także przypisać do każdego pacjenta zarówno usługi medyczne, jak i procedury (ale uwaga – powinny być one zgodne z ICD9!).
Ciekawą opcją, którą warto rozważyć, jest także moduł obejmujący grafik lekarzy pracujących w danej placówce.

Previous ArticleNext Article