Zdrowie i uroda

Farbowane włosy pod specjalną ochroną

Kobiety uwielbiają swoje włosy farbować. Raz są blondynkami, innym razem szatynkami. Ombre, pasemka, balejaż – możliwości jest mnóstwo, jednak pod koniec tak intensywnych zabiegów, włosy proszą o litość. Jak zatem o nie zadbać, by farbowanie nie było ich gwoździem do trumny?
Farbowanie, nawet najlepszymi gatunkowo farbami, może prowadzić do zniszczenia włosów. Częste zabiegi, głównie te polegające na rozjaśnianiu mają wręcz destrukcyjny wpływ na pasma. Stają się one delikatne, kruche i łamliwe. Zaczynają wypadać, robią się matowe i ogólnie ciężko się je układa. Czy jedynym rozwiązaniem w tej sytuacji okaże się.. ostre cięcie? Nic z tych rzeczy!
Farbowane włosy pod specjalną ochroną
Choć Polak mądry po szkodzie, tutaj lepiej zastosować zasadę, dbałość od samego początku. Jeżeli masz w planach wycieczkę do fryzjera, żeby wykonać ombre lub pasemka lub w domowym zaciszu chcesz się przefarbować na szatynkę, musisz kupić odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji! Przede wszystkim musisz wziąć szampon do włosów farbowanych. Nawet jeżeli masz określone choroby bądź stan swoich włosów – przetłuszczające się, suche czy stosujesz środek myjący, który pomaga na zwiększenie objętości, teraz jest to drugorzędna sprawa. Najważniejsze jest to, że włosy będą nosić na sobie farbę. Farbę, którą chcesz by jak najdłużej utrzymała się w oryginalnym kolorze na Twojej głowie. Nie chcesz by rudy stał się marchewkowy, a brąz spłowiał. Dlatego odpowiedni szampon do włosów farbowanych jest tutaj wręcz priorytetem.
Kolejną sprawą jest ochrona włosów przed słońcem. Niestety, ale kolor, podobnie jak naturalna barwa Twoich włosów, lubi poddawać się pod działanie promieni słonecznych. Dlatego długie obcowanie bez ochrony głowy będzie skutkować zmianą barwy. W dodatku ta zmiana może być niejednolita, tworząc plamy, które będą Cię po prostu szpecić. Tym samym na okres wakacyjny zaopatrz się w kapelusz, czapkę z daszkiem lub eleganckie chustki na głowę. Pamiętaj również o odpowiednim nawilżaniu włosów. Skoro już sięgasz po szampon do włosów farbowanych, odżywki czy maski będą tutaj kosmetykiem na miejscu. Odżywki staraj się stosować przy każdym myciu, natomiast maski regenerujące i utrzymujące kolor co najmniej raz – nawet dwa razy w tygodniu.
Szampon do włosów farbowanych możesz znaleźć tutaj

Previous ArticleNext Article