Dom i wnetrze

Elegancka sypialnia – drewno czy płyta?

Elegant master bedroom with blue bedroom and wooden boiserie – 3d rendering

Ponadczasowa elegancja i klasa nigdy nie wychodzą z mody. Pożądany klimat we wnętrzu kształtuje wiele elementów, takich jak fason mebli, kolorystyka, oświetlenie i tkaniny. Niebagatelny wpływ na wydźwięk kompozycji w pomieszczeniu ma rodzaj użytych materiałów. Jakie meble pomogą Ci uzyskać pożądany efekt w sypialni?

Natura kontra technika

Producenci mebli coraz częściej odchodzą od naturalnego drewna na rzecz materiałów drewnopochodnych. Przyczyną takich działań jest przede wszystkim skoncentrowanie się na masowej produkcji i zminimalizowanie kosztów. Mimo zapewnień o niezawodności płyt MDF czy wiórowych, nie da się nie zauważyć różnicy między jakością drewna a jego imitacji. Nawet najlepszej jakości płyta laminowana będzie tylko substytutem dla trwałego surowca. Lite drewno wyróżnia się ponadprzeciętną odpornością na urazy mechaniczne. Możesz mieć pewność, że komplet drewnianych mebli nie straci swojego uroku pomimo upływu lat. W razie powstania jakichkolwiek uszczerbków, możesz niedrogo odnowić drewnianą powierzchnię, co w przypadku uszkodzenia płyty jest zazwyczaj niemożliwe.

Design

Kolejnym walorem, który często ma kluczowe znaczenie przy wyborze mebli, jest niepowtarzalny design. Jeśli chcesz, aby sypialniana aranżacja prezentowała się naprawdę wytwornie, zrezygnuj z mebli z płyty laminowanej o gładkiej powierzchni na rzecz zabudowy z drewna z widocznym układem słojów. Naturalna struktura ociepla wnętrze, wnosi do przestrzeni smak i klasę, która tworzy niepowtarzalny charakter pomieszczenia.

Gdzie kupić drewniane łóżka?

Poszukiwania idealnych mebli warto zacząć od wizyty na stronie notodo.pl. Meble i łóżka wykonane z wysokiej klasy drewna bukowego lub sosnowego pomogą Ci stworzyć wysmakowaną aranżację. Jeśli standardowe łóżka nie pasują do Twojego układu w pokoju, możesz zamówić model na specjalne zamówienie!

Previous ArticleNext Article
Dębowa konsola do przedpokoju loft https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ lectivemx.com