Ciekawe

Edukacja przez zabawę

zabawki edukacyjne
Nie od dzisiaj wiadomo, że najlepiej uczy się przez zabawę. Nasze maluchy właśnie przez zabawki poznają świat, poprawiają swoje zdolności motoryczne i kształtują swoją osobowość i umysł. Pozostaje tylko pytanie, jak wybrać zabawki, żeby rzeczywiście spełniały swoją edukacyjną funkcję.

O tym musisz pamiętać

Zabawki także te edukacyjne zawsze musimy kupować tak, by były dobrane do wieku naszej pociechy. Nie jest to spowodowane tylko tym, że małe elementy mogą być niebezpieczne dla najmłodszych dzieci, ale także tym, że zabawki edukacyjne muszą być koniecznie dopasowane do umiejętności i stopnia rozwoju naszego malucha. Za łatwa bardzo szybko się znudzi, za trudna skutecznie zniechęci do zabawy i może być powodem frustracji, a przecież nie o to nam tu chodzi.
Kolejną kwestią są certyfikaty. Zabawki dla dzieci muszą być bezpieczne, więc zawsze sprawdzajmy, czy znajdują się na nich odpowiednie oznaczenia. Jakich znaków powinniśmy szukać? Przede wszystkim CE. Warto wiedzieć, że zabawki bez tego oznaczenia nie mają prawa być w ogóle sprzedawane na terenie Unii Europejskiej!
Inne certyfikaty, na które warto zwrócić uwagę to między innymi: Certyfikat Instytutu Matki i Dziecka oraz Państwowego Zakładu Higieny, TUV oraz w przypadku zabawek drewnianych PEFC lub FSC.

Doceń moc zabawy

Nawet tak niepozorne czynności jak kolorowanie albo nawlekanie koralików mają wpływ na rozwój naszego malucha. Co więcej, obydwie zabawy są świetnym przygotowaniem do późniejszej nauki pisania. Podobnie przebijanki, klocki i puzzle, które pomagają ćwiczyć maleńkie paluszki i przyzwyczajać je do precyzyjnych ruchów koniecznych do stawiania pierwszych literek. Dla odmiany wszelakie wózki, jeździki i koniki na biegunach to idealny sposób na ćwiczenie równowagi.
W szale wybierania zabawek nie zapomnij jednak, że najlepszą edukacją dla malucha jest czas, który spędzi właśnie z tobą. I nawet najlepsze zabawki edukacyjne mu tego nie zastąpią.

Previous ArticleNext Article
https://codilab.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-przez-caly-rok/ live url live url