Ciekawe

Drewniane i plastikowe skrzyniopalety składane


Skrzyniopalety do składania to w chwili obecnej najlepsze rozwiązanie, jeżeli chodzi o przechowywanie świeżych warzyw, owoców i różnorodnych płodów rolnych. Rolnicy uważają, że skrzyniopalety składane to najwygodniejsza i najtańsza metoda przechowywania i transportowania produktów, która nawet w najmniejszym stopniu nie powoduje uszkodzenia wsadu skrzyń składanych. Nie ma się więc co dziwić, że w dzisiejszych czasach skrzyniopaleta składana cieszy się tak wielkim zainteresowaniem i tak wiele sadowników korzysta z jej dobrodziejstwa. Do przechowywania warzyw i owoców najlepiej sprawdzą się drewniane skrzyniopalety, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby kupić również wysokiej jakości skrzyniopalety z tworzywa sztucznego.

Czym charakteryzują się drewniane skrzyniopalety składane?

Drewniane skrzyniopalety do składania są wykonane najczęściej z drewna drzew iglastych. W Polsce największym zainteresowaniem cieszą się skrzyniopalety wykonane ze świerka albo sosny. Skrzyniopalety drewniane mogą mieć różne rozmiary, ale najczęściej wykorzystuje się skrzynie o wymiarach 1200×800cm. Producenci mogą na indywidualne zamówienia wykonać większe albo mniejsze skrzyniopalety, w zależności od potrzeb swoich klientów. Dużą zaletą drewnianych skrzyniopalet jest ich bardzo niska cena. Niestety drewniane skrzyniopalety nie są zbyt trwałe, ale na szczęście w przypadku uszkodzeń można je szybko i tanio naprawić. Bardzo dużą zaletą drewnianych skrzyniopalet składanych jest także to, że są one bardzo przewiewne. Między deskami następuje swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu warzywa i owoce nie gniją tak szybko. Największym minusem drewnianych skrzyniopalet jest przede wszystkim to, że są one bardzo trudne w utrzymaniu czystości i co najgorsze łatwo ulegają zawilgoceniu. Uważać należy także na drzazgi i wystające gwoździe. Drewniana skrzyniopaleta składana może pochwalić się żywotnością do 10 lat.

Czym charakteryzują się plastikowe skrzyniopalety składane?

Największą zaletą plastikowych skrzyniopalet składanych firmy https://www.schoellerallibert.com/pl/products/foldable-large-containers/ jest oczywiście to, że są one bardzo trwałe, dzięki czemu mogą nam służyć nawet powyżej 30 lat. Dużym plusem jest także to, że są one łatwe w utrzymaniu czystości i co najważniejsze w ich przypadku można śmiało skorzystać z dobrodziejstwa przeróżnych środków chemicznych. Z plastikowych skrzyniopalet możemy korzystać praktycznie w każdych warunkach klimatycznych. Jeżeli ulegną uszkodzeniu to można je ponownie przetworzyć. Do największych zalet należy zaliczyć również niesłychaną lekkość, która znacząco przyśpiesza transport. Jeżeli chodzi o wady, to w pierwszej kolejności należy wymienić wysoką cenę, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzą nietypowe rozmiary.

Previous ArticleNext Article