Technologia

Domy inteligentne – poznaj najlepszą ofertę

Systemy domów inteligentnych są coraz częstszymi instalacjami w Polsce. Ich popularność wynika przede wszystkim z możliwości swobodnego dobierania konkretnych elementów. Domami inteligentnymi nazywamy gotowe konstrukcje, w których istnieje możliwość zamontowania nowoczesnych czujników, sterujących wyłącznikami światła, urządzeniami RTV i AGD, zaworami wody, gazu, centralnym zamkiem w mieszkaniu, piecem, klimatyzacją i wieloma innymi. Jak przebiega instalacja?
computer-1591018_1920
Dawniej do stworzenia instalacji domu inteligentnego potrzebne były dziesiątki metrów kabli oraz umieszczanie ich w ścianach jeszcze na etapie stawiania ścian. W innym wypadku właścicieli domu czekało skuwanie ścian i tworzenie instalacji już po odebraniu mieszkania czy domu. Obecnie technologia zmieniła się diametralnie – nie ma potrzeby stosowania instalacji kablowych, gdyż stosowane czujniki porozumiewają się ze sobą radiowo lub za pomocą bluetooth.
Sterowanie czujnikami możliwe jest za pomocą specjalnej aplikacji, tworzonej indywidualnie przez każdego producenta. Aplikacja dedykowana jest do telefonów komórkowych lub tabletów, co umożliwia sterowanie czujnikami również będąc poza domem – potrzebny jest tylko internet!
Jednym z największych dostawców sterowników do domów inteligentnych jest marka Ferguson. Ich ofertę obejrzeć można na stronie www.ferguson-digital.eu.

Previous ArticleNext Article
https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ https://beesafe.pl/kontakt/