Technologia

Blachy nierdzewne mają coraz więcej zastosowań na rynku

euromixstal-1
Jeszcze niedawno stal nierdzewna była używana głównie do budowy dachów, szczególnie na halach produkcyjnych. Teraz z tego materiału korzysta się także w innych częściach inwestycji. Jak możemy wykorzystać blachy nierdzewne, które zyskują coraz większą popularność wśród ekip budowniczych?

Szczególne cechy stalowej blachy

Przede wszystkim cieszy się ona dużą popularnością, ponieważ dzięki specjalnym właściwością powstaje na niej warstwa ochronna, czyli tak zwana patyna. Jest ona niewidoczna więc nie ma wpływu na estetykę a ma ogromne znaczenie odnośnie odporności na działania atmosferyczne. Dzięki temu nie musimy martwić się na nich korozją. Wybierając blachy nierdzewne pamiętajmy o tym, że posiada ona różne gatunki, które są dedykowane pod określone warunki środowiska, na które będzie narażona. Dobrze jest więc przed zakupem poradzić się fachowca, który powie nam dokładnie na jakie zmiany dostosowane są konkretne blachy, a następnie wybrać tą, która pasuje nam najbardziej. Dodajmy, że mogą one występować w różnych kolorach, a także grubościach. Zastanówmy się również czy mają one pełnić rolę estetyczną czy ochronną, bo nie wszystkie nadają się do każdej z tych funkcji. Musimy także rozróżnić czy używać będziemy jej wewnątrz czy zewnątrz naszego budynku. To również determinuje wybór odpowiedniej blachy.

Gdzie możemy zastosować stal nierdzewną?

Tak jak pisaliśmy, blachy nierdzewne używane były głównie do wykonywania pokryć dachowych. Teraz jednak, ze względu na coraz wyższe walory estetyczne, wykorzystywane są do elewacji czy systemów odprowadzania wody deszczowej. Wykorzystanie blachy na elewacji budynku nadaje mu często nowoczesny wygląd, blacha dodaje budynkowi lekkości i modernistycznej elegancji. Tym bardziej, że industrialny charakter inwestycji jest coraz częściej poszukiwany. Do tego stal możemy łączyć z innymi materiałami, dobrze prezentuje się z drewnem bądź szkłem. Coraz częściej stal wykorzystywana jest również wewnątrz budynku, właśnie ze względu na właściwości estetyczne, ale często jest to podyktowane również względami higienicznymi. Do tego stal nierdzewna może stanowić idealny materiał do  wykonania konstrukcji budynków. Oprócz tego, blachy nierdzewne z łatwością można wykorzystać do wykonania systemów wentylacyjnych, okuć czy  zadaszeń wiat. Są także podstawą konstrukcji w masztach telekomunikacyjnych, telewizyjnych i radiowych czy słupach elektrycznych.
Artykuł powstał we współpracy z firmą Budmax-Metal

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/kara-za-brak-przegladu/ zobacz wiecje -meble.pl