Dom i wnetrze

Blachodachówka może być tanią i dobrą alternatywą na dachu

budmax-metal-3
Możliwości pokryć dachowych są ogromne, dlatego przed budową domu warto zastanowić się, co będzie najlepsze. Trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wygląd pokrycia dachowego, ale cały projekt budynku oraz warunki atmosferyczne, które będzie musiał znosić. Pamiętajmy, że ma on nam służyć przez długie lata.

Dachówki to najstarszy używany materiał

Najdłużej na dachach naszych domów stosowane są dachówki, szczególnie ceramiczne. Ich wybór jest na rynku bardzo duży, a wzoru również ulegają metamorfozie, żeby dostosować je do potrzeb budowy nowoczesnych budynków. Dachówki są małe, a ich układanie dość pracochłonne. Są jednak dobre przy pokrywaniu dachu skomplikowanego, ponieważ pojedynczy element jest dość mały. Co jest dużym minusem to fakt, że tak zrobiony dach jest ciężki, a i tak nie daje to gwarancji dużej trwałości. Pojedyncze dachówki mogą być łatwiej zerwane przez wiatr niż na przykład blachodachówka. Inną sprawą jest, że dachówka dobrze tłumi dźwięk, na przykład deszczu. Jest to również drogi materiał. Trochę tańsze są dachówki cementowe, które jednak mają mniejszą wytrzymałość i są słabo odporne nawet zanieczyszczenia powietrza.

Blachodachówka staje się coraz bardziej popularna

Blachy, które są wytłaczane ze stali, przypominają w wyglądzie dachówki, jednak ich zamontowanie jest dużo łatwiejsze. Blachodachówka jest przywożona w arkuszach, jeżeli więc nie mamy skomplikowanego dachu, możemy użyć kilku arkuszy, a im będzie ich mniej, tym lepiej ponieważ nie będziemy mieli dużo odpadów. Czasem rdzeń nie jest zrobiony z blachy stalowej, ale aluminiowej z warstwami ochronnymi, zdarza się to jednak rzadko. Tym bardziej, że od niego zależy trwałość naszej blachodachówki. Ważna jest również powłoka zewnętrzna. W zależności od tego co wybierzemy, będziemy mogli używać jej przez dłuższy okres czasu. Najmniej trwały jest poliester, pural jest natomiast najtwardszy, ale również droższy. Wszystko zależy od tego, na czym najbardziej nam zależy. Ostatecznie możemy się również zdecydować na blachy nierdzewne, które z wyglądu nie przypominają dachówki są jednak najtańszym materiałem. Ich wytrzymałość jest również duża, głównie ze względu na wysoką odporność na warunki atmosferyczne. Pamiętajmy, że dachy są budowane na lata, a jeśli mieszkamy w miejscu, gdzie jest wietrznie lub często pada, warto wziąć to pod uwagę przy wyborze odpowiedniego materiału.
Tekst powstał w oparciu o materiały dostarczone przez Budmax-Metal

Previous ArticleNext Article
https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/ https://gazetastonoga.pl/kuchnia-w-stylu-loft-modny-i-funkcjonalny-wybor/ https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/