Ciekawe

Aranżacja dużego tarasu na letnią jadalnię

Aranżacja dużego tarasu daje wiele możliwości – przestrzeń powinna być optymalnie wykorzystana. Jednym z ciekawszych pomysłów jest zaprojektowanie letniej, przydomowej jadalni. Jakie meble i dodatki wybrać, aby móc odpoczywać w takim miejscu z przyjemnością?

Czy aranżacja dużego tarasu jest trudna?

Zdecydowanie nie – aranżacja dużego tarasu może być doskonałą zabawą, o ile tylko wykorzystamy jedną z licznych propozycji projektantów mebli. Do stworzenia strefy jadalnianej na tarasie konieczny będzie duży stół oraz wygodne krzesła. Wśród najmodniejszych modeli wymienia się dzisiaj stoły, w których wykorzystano naturalny, drewniany blat. Stoły takie doskonale prezentują się w ogrodach i na tarasach, wspaniale wyglądają blisko zieleni. Uzupełnieniem dla takiego stoły mogą być lekkie krzesła wykonane z naturalnego rattanu. Takie krzesła posiadają aluminiowe stelaże zabezpieczone przed wilgocią. Rattan pozyskiwany jest wyłącznie z etycznych źródeł, co pozwala na zachowanie równowagi w środowisku naturalnym.

Aranżacja dużego tarasu w cieniu pergoli

Aranżacja dużego tarasu to również wybranie systemu zacieniającego. Pomocne okaże się zadaszenie tarasu, jakim jest pergola. Nowoczesne pergole widać coraz częściej na tarasach czy w ogrodach – to nowoczesna konstrukcja, która nie tylko pozwoli odpoczywać w cieniu, ale też wpłynie na odbiór przestrzeni i poprawi jej estetykę. Pergole ogrodowe rewelacyjnie sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach – dzięki nim taras stanie się idealną strefą do wypoczynku w gronie znajomych czy bliskich. Pergole wznoszone są z elementów modułowych aluminiowych, konstrukcja posiada zintegrowaną rynnę, która pozwala na odprowadzanie wody deszczowej. Uwagę przyciąga dach – jest on wykonany z aluminiowych lameli. Listwy te obracają się wokół własnej osi, przez co możliwe jest regulowanie kąta padania światła i jego natężenie.

 

 

Previous ArticleNext Article