Dom i wnetrze

Antresola w Twoim domu. Czemu nie?

Antresola w Twoim domu. Czemu niePosiadasz małe, ale wysokie mieszkanie i martwisz się, że nic nie możesz w nim zrobić? Strasznie się mylisz. Wysokie mieszkania to prawdziwy skarb, ponieważ można w nich wybudować antresolę, a na niej zrobić przykładowo sypialnię. Przykładowe mieszkanie w starej kamienicy ma zaledwie dwadzieścia pięć metrów, ale i cztery metry wysokości. Popatrz, ile możliwości daje takie rozwiązanie.
Antresolę na sypialnie bardzo często buduje się z kantówek lub z profili stalowych. Dość niskie antresole, niemalże jak półki, z powiedzeniem można zamocować do ścian bocznych. Dość istotna jest w tym kontekście wielkość metrażu. Warunkuje ona bowiem, jak będziemy wchodzić do swojej sypialni na antresoli. Ww przypadku niewystarczającej ilości miejsca zmieści się tylko drabina. Można skorzystać ze schodów, na przykład schody młynarskie czy kręcone. Jedne, jak i drugie mają swoje wady. Pierwsze z nich są dość strome, drugie niewygodne, jednakże komfortowe schody jednobiegowe wymagają miejsca.
 
Jak antresola to solidna podłoga. Najważniejsze wytyczne to, że powinna być sztywna, tym bardziej nie może uginać się pod ciężarem ciała. Na antresoli najlepiej sprawdza się materac, zaś łóżko dwuosobowe to dość duży problem. Bardzo istotne jest także oświetleniu na antresoli. Na pewno przyda się tam lampka nocna, nie obejdzie się jednak bez dodatkowych gniazdek.
 
Antresola ponadto poza oczywistymi zaletami, jest świetnym pomysłem dla osoby, która ceni sobie oryginalność i niepowtarzalność. No powiedz, w ilu mieszkaniach widziałeś właśnie takie rozwiązanie? Pewnie był to rzadki widok, jeśli w ogóle mogłeś takie coś zaobserwować. Trzeba przyznać, że nie jest to zbyt częste rozwiązanie, a szkoda, bo efekt jest niezwykły. Osoby, które się na to zdecydowały są zachwycone.
 
Co więcej, to rozwiązanie nie jest tylko przeznaczone dla posiadaczy małych, acz wysokich mieszkań. Niektórzy właściciele dużych mieszkań, a do tego wysokich, także się na to decydują. I nie robią tego przez wzgląd na kwestie praktyczne, żeby zagospodarować jak najwięcej miejsca. Robią to, bo antresola to dla nich naprawdę świetny pomysł.

Previous ArticleNext Article
https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/ Industrialny dębowy stół do salonu https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/