Dom i wnetrze

Alergiku, śpij spokojnie

kołdry antyalergiczne
Męczą cię w nocy alergie? Oczy puchną? W gardle drapie? Nos zamienił się w Niagarę i straciłeś już nadzieję, że będziesz się normalnie wysypiać? Mamy dla ciebie dobrą wiadomość, wystarczy, że wprowadzisz kilka zmian, a twój komfort snu znacząco się podniesie i w końcu obudzisz się wypoczęty.

Po pierwsze, odpowiednia pościel

Poduszki i kołdry antyalergiczne to podstawa. Są wykonane z syntetycznych materiałów, które skutecznie utrudniają osadzanie się kurzu i namnażanie się roztoczy. To jednak nie wszystko, o czym powinieneś pomyśleć. Rozważ też zmianę materaca na taki, który został wyprodukowany z myślą o osobach cierpiących na uczulenia. Produkowane są one z różnych materiałów, ale najczęściej spotyka się materace lateksowe, z włóknem kokosowym i owczą wełną.

Pod drugie, nic pod łóżkiem

Przykro nam, ale jeśli cierpisz na alergie, musisz zrezygnować z pojemników na pościel, bo pod łóżkiem nic nie powinno się znajdywać. W przeciwnym wypadku stworzysz sobie tuż pod sobą prawdziwą wylęgarnię kurzu i roztoczy.

Po trzecie, Mruczek i Reksio za drzwi

Alergicy nie powinni do swojej sypialni nigdy przenigdy wpuszczać zwierzaków, nawet jeśli nie mają uczulenia akurat na sierść swoich milusińskich. Na łapkach i w sierści zwierząt podróżują nie tylko kurz i brud, ale także inne, mniej ciekawe stworzonka, które mogą na nas działać podrażniająco.

Po trzecie, odrobina świeżego powietrza

Alergik powinien swoją sypialnię możliwie często wietrzyć. Oczywiście należy z tym uważać w okresach, kiedy pylą drzewa i trawy – wtedy okna otwierajmy wtedy, gdy stężenie pyłków w powietrzu jest najniższe.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/historia-pojazdu-z-niemiec/ zobacz https://beesafe.pl/porady/jazda-po-rondzie/