Motoryzacja

3 generacje jednego Coupe

3 generacje jednego CoupeMarka Hyundai to nie tylko komfortowe samochody osobowe i rodzinne, ale także serie modeli sportowych. Takim przypadkiem jest np. Hyundai Coupe, którego produkcja ruszyła w 1996 roku. Przez 12 lat powstały aż 3 generacje tego pojazdu o sportowym nadwoziu. Zaliczany do autosegmentu G, sportowy Hyundai wyróżnia się na tle innych pojazdów południowokoreańskiego koncernu.

Specyfikacja

Przede wszystkim Coupe to ciekawa i niespotykana w innych produktach tej marki, stylistyka. Dzięki oryginalnemu wyglądowi model ten zdobył dużą popularność nie tylko w swoim rodzimym kraju, ale także w całej Europie. Hyundai Coupe to następca modelu S-Coupe. Wyróżnia się przede wszystkim oryginalnym designem – nowoczesnym i innowacyjnym, a także efektownymi detalami i ciekawą stylistyką. Dzięki temu stał się łatwo rozpoznawalny. Od roku 1996 z linii produkcyjnych Hyundaia zjechały 3 generacje modelu, ostatnia, stworzona w 2002 roku przeszła po 3 latach face-lifting. Poza imponującym wyglądem zewnętrznym Coupe ma także do zaoferowania bogate wnętrze. Jego czytelny kokpit, intuicyjne położenie przycisków i świetne rozmieszczenie przyrządów znacznie ułatwia i uprzyjemnia prowadzenie tego sportowego samochodu.

Jazda

Coupe świetnie się prowadzi, także ze względu na niezawodność i wysoką bezawaryjność. Przyjemności kierowcy i pasażerom dodaje jednak najbardziej solidna konstrukcja oraz fakt, iż wnętrze pojazdu zostało wykonane z wysokiej jakości, przyjemnych w dotyku materiałów. W pojeździe zadbano o najmniejsze nawet detale. Hyundai produkuje auta ekonomiczne. Tak samo jest w przypadku tej sportowej maszyny, która pozwala na zmniejszenie kosztów eksploatacji.

Dodatki

Ciekawym gadżetem zamontowanym oryginalnie w Coupe jest zestaw 6 głośników. Ten system audio oddaje jakość niskich tonów oraz doskonale podkreśla basy. Do zalet modelu należą także szyby atermiczne, dzięki którym we wnętrzu samochodu nie dochodzi do szybkiego wyziębienia lub nagrzania.
Do niepowtarzalnych zalet modelu zaliczyć należy także świetną relację jakości, atrakcyjnego wyglądu i bogatego standardowego wyposażenia do ceny. Niskie koszta zakupu są domeną południowokoreańskiego producenta. Mimo ciągłego podnoszenia jakości swoich produktów koncern nie podwyższa cen, dzięki czemu stanowi mocną konkurencję i wpływa na popularność marki.

Dane techniczne

2 drzwiowe Coupe było sprzedawane w różnych opcjach skrzyni biegów:
Pierwsza generacja z 4-biegową automatyczną lub 5-biegową manualną skrzynią biegów,
Druga generacja z 4-biegową automatyczną, 5-biegową manualną lub 6-biegową manualną skrzynią oraz
Trzecia generacja 6 MT i 8 AT.
W zależności od generacji różniły się także pojemności bagażnika Coupe:
Pierwsza generacja: 288 litrów
Druga generacja: 312 litrów
Trzecia generacja: 332 litry
Silniki w Coupe:
Pierwsza generacja: R4 1,6 l (114 hp), R4 1,8 l (130 hp), R4 2,0 l Beta I DOHC (140 hp)
Druga generacja: 1,6 l (105 hp), 2,0 l R4 Beta II CVVT R4 (141 hp), 2,7 l Delta V6
Trzecia generacja: 2.0 TCI (275 KM) oraz 3.8 V6 (347 KM)

Ciekawostki

W USA, RPA, Australii i Austrii ten model Hyundaia znany jest pod nazwą Tiburon. W Korei Południowej i Kanadzie natomiast jego nazwa to Tuscani. Produkowany do 2008 roku Coupe został zastąpiony przez nowy model – Hyundai Genesis Coupe.
Więcej: http://autocentrumlis.pl/kampanie/podglad/hyundai-coupe

Previous ArticleNext Article
yviewphoto.com zobacz wiecje Industrialna półka typu loft do łazienki