Dobrze przeprowadzone procesy logistyczne są bardzo cenne w kontekście zapewnienia produktom najwyższej jakości. Mimo że często nie zastanawiamy się nad tym, co działo się wcześniej z zakupem, zanim trafił w nasze ręce, to zarówno sklepy, czy miejscówki trudniące się handlem, jak i firmy transportowe muszą zatroszczyć się o to, żeby asortyment trafiający na rynek mógł się nam spodobać.
Zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy oraz olej opałowy
Szczególną rolę w transporcie i magazynowaniu spełniają zbiorniki dwupłaszczowe. Ich właściwe przygotowanie jest niezwykle ważne, gdy to w nich przewożone są niebezpieczne ciecze, czy substancje żrące.
Dlatego wysokiej jakości zbiornik dwupłaszczowy na olej opałowy podobnie jak wysokiej jakości zbiornik dwupłaszczowy na olej napędowy powinien być funkcjonalny i wytrzymały. Do ich podstawowych funkcji należy kontrola przelania, czujnik wytrzymałości, a także wskaźnik maksymalnego poziomu. To one gwarantują bezpieczeństwo podczas transportowania niebezpiecznych cieczy oraz podczas ich magazynowania. Zbiorniki dwupłaszczowe są też wykonane z wysokiej jakości materiałów. Najczęściej jest nim polietylen linowy. Jego główną zaletą jest odporność na promieniowanie UV.
Niezwykle ważne jest też, aby zbiornik dwupłaszczowy na olej opałowy oraz olej napędowy były odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak nadmierna wilgotność, czy opady deszczu, czy też uszkodzenia mechaniczne. Dlatego przechodzą wcześniej stosowne testy specyfikacyjne, które udowodnią, że są one zdatne do trwałego i komfortowego użytku.
Zbiornik na olej opałowy dwupłaszczowy 1000l – optymalne wymiary
Zbiorniki dwupłaszczowe są dostępne do zakupu w różnej formie. Warto więc dopasować ich gabaryty pod kątem asortymentu, który mamy w magazynie. Pojemniki, które można kupić, mają pięć różnych objętości. Najmniejszy jest zbiornik na olej opałowy dwupłaszczowy 1000l, a największy zbiornik na olej opałowy dwupłaszczowy 5000l.
Zastosowanie zbiorników dwupłaszczowych
Zbiorniki dwupłaszczowe mogą być stosowane w wielu różnych branżach. Było wyżej wspominane, że idealnie nadają się do magazynowania oraz transportowania oleju opałowego, oraz oleju napędowego, ale można w nich umieszczać także produkty spożywcze, czy farmaceutyczne aż po niebezpieczne dla zdrowia substancje żrące.