Dom i wnetrze

Wanna – królowa łazienki

Wanny prostokątne to najczęściej wybierane elementy wyposażenia łazienki. Zwolennicy długich kąpieli nie wyobrażają sobie bez nich życia, nie bez powodu więc wanny nazywane są królowymi łazienki. Dominują swą prostotą i funkcjonalnością.

Na rynku znajdziemy wanny o najróżniejszych kształtach, a nawet i kolorach. W większości jednak przypadków klienci najczęściej decydują się na te standardowe, klasyczne modele i kolory. A wśród nich bardzo często wybierania jest wanna prostokątna. Wanny prostokątne osą niezwykle uniwersalne, a także łatwe w obudowie. Dużą popularnością cieszą się również wanny prostokątne narożne, które doskonale sprawdzają się w tych nieco mniejszych łazienkach. Wanny prostokątne pozwalają na maksymalne wykorzystanie posiadanej przestrzeni w łazience, dzięki nim żaden centymetr łazienki się nie marnuje. Bez względu jednak na kształt i kolor, wszystkie wanny to elementy, które wyposażenia łazienek, które wyglądają stylowo i elegancko. Wanna to gadżet, z którego ciężko jest zrezygnować nawet w nowoczesnych, otwartych łazienkach. Duża mnogość ofert sprawia, że każdy znajdzie swój ulubiony model.

Prostokątne wanny – synonim relaksu

Wszyscy zwolennicy wanny zwracają przede wszystkim uwagę na relaks, jaki oferuje ten niezwykle funkcjonalny element wyposażenia łazienki. Tu jako główny argument przemawiający za wyborem wanny zamiast prysznica pada stwierdzenie, że pod prysznicem trudno oddać się rozmyślaniom i błogiemu wypoczynkowi. A to wszystko ze względu na to, że jedyną pozycją, jaką możemy przybrać pod prysznicem, jest ta wertykalna. Zdecydowanie też wannę docenią rodzice: zarówno tych mniejszych, jak i większych dzieci. Z użyciem wanny codzienne zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne są o wiele wygodniejsze niż w przypadku prysznica, a dodatkowo wanna to także doskonałe miejsce do zabaw.

Wanna prostokątna – zalety

Wbrew wszystkim opiniom, to wannę zdecydowanie łatwiej jest utrzymać w należytym porządku, bo nie ma tu żadnych zakamarków i załamań, w których zbiera się brud (pod prysznicem mamy brodzik, fugi i więcej elementów do czyszczenia). Prysznic na pewno jednak przemówi do tych osób, które starają się oszczędzać wodę. Podczas kąpieli pod prysznicem na pewno zużywamy jej wielokrotnie mniej, jednak i wspomniany relaks jest tu mniejszy. Co więcej, możliwość skorzystania z prysznica docenią też osoby starsze i niepełnosprawne, ponieważ jest on o wiele łatwiejszy w obsłudze i użytkowaniu niż wanna. Niskie wejście do brodzika, a często też i brak progów, oznaczają dużo łatwiejszy dostęp.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

Previous ArticleNext Article
ingspacestudio.pl https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/ https://beesafe.pl/porady/przerejestrowanie-samochodu/