Turystyka

W jaki sposób spędzić sylwestra we Wrocławiu

wrocławWieczór na który wszyscy czekamy – szykujemy wyjątkowe stroje, niepowtarzalne fryzury, a szampan musuje w smukłych kieliszkach. To musi być Sylwester! Tą jedyną i niepowtarzalną noc w roku warto spędzić w szczególnym miejscu – tak aby wspomnień z udanego wieczoru starczyło na cały długi rok. Wrocław zna przepis na szampańskiego Sylwestra!
Jeśli znudziło nam się już spędzanie ostatniego wieczoru w roku w domowym zaciszu, w kapciach i przed telewizorem, czas na małą odmianę. Sylwestrowa zabawa musi być inna od wszystkich, jakie miały miejsce w kończącym się roku. Najprostszym sposobem na urozmaicenie tego i tak szczególnego wieczoru, jest zmiana otoczenia. I nie chodzi tylko o wyjście do innej knajpy czy spotkanie z innymi ludźmi. Inne miasto to dopiero pomysł! A Wrocław jest idealnym wprost miejscem na naprawdę wystrzałową zabawę sylwestrową. Z pewnością każdy znajdzie dla siebie w stolicy Dolnego Śląska coś interesującego, a samo miasto uczyni tą ostatnią noc w roku, niezapomnianą.

W sercu miasta

Wrocław organizuje jedną z największych imprez sylwestrowych pod gołym niebem. We wrocławskim rynku, w otoczeniu pięknych kamienic, u boku zabytkowego ratusza i przy dźwiękach muzyki największych gwiazd polskiej estrady, nawet największy mróz nie będzie uciążliwy. Coroczny sylwestrowy koncert gromadzi zawsze tłumy wrocławian i przyjezdnych gości. Zabawa jest przednia i trwa z reguły do białego rana. Naturalnie o północy wraz z nastaniem nowego roku, odbywa się tradycyjny pokaz sztucznych ogni. Organizatorzy z roku na rok, prześcigają się w pomysłach na aranżację tego widowiska.

„Niech żyje bal”

Naturalnie, jeśli jednak chcemy przywitać nowy rok w bardziej eleganckim i wyszukanym wydaniu, możemy wybrać się na bal. W mieście z pewnością nie zabraknie imprez o najróżniejszym charakterze, więc każdy znajdzie bal dla siebie. Najpopularniejszym tego rodzaju wydarzeniem, jest bal we wrocławskiej Hali Stulecia. To wielka impreza, połączona z tańcami do białego rana.
Dla wielbicieli sztuki i kultury nieco wyższej, we Wrocławiu w sylwestrową noc także coś się znajdzie. Zarówno Opera jak i Teatr Polski szykują na tą wyjątkową noc specjalne pokazy swoich najlepszych przedstawień.

W rytmie disco

Naturalnie w mieście nie może zabraknąć także imprez klubowych. To może być świetny pomysł na spędzenie tej nocy razem z przyjaciółmi. Pośród bogatej oferty wrocławskich lokali znajdziemy najróżniejsze imprezy tematyczne, które sprostają nawet najbardziej wymagającym. Ciekawym pomysłem jest także wrocławski bal dla singli, organizowany w Zaklętych Rewirach. Może to być świetna okazja do poznania interesującej osoby i zakochania się, nie tylko we Wrocławiu.
Sylwester spędzony w takim mieście jak Wrocław, z pewnością będzie niezapomnianą imprezą. Stolica Dolnego Śląska to miasto zróżnicowane kulturowo, w którym czeka na nas wiele atrakcji. Uroczysta ostatnia noc w roku, może być doskonałym pretekstem do zaplanowania dłuższego pobytu we Wrocławiu. Interesujących miejsc, ciekawych ludzi i niepowtarzalnych wydarzeń nad Odrą z pewnością nie zabraknie. Nie brakuje też dobrych apartamentów, które ukoją nasze ciało po całodniowym zwiedzaniu.
 

Previous ArticleNext Article
https://e-oko.com/magia-mebli-loftowych-historia-cechy-charakterystyczne-i-jak-je-wkomponowac-w-wnetrze/ https://beesafe.pl/porady/kasowanie-punktow-karnych/ Pojedyńczy metalowy wieszak na ręczniki