Dom i wnetrze

Urok nowoczesnych mebli skandynawskich w ogrodzie

Jak sprawić, aby ogród stał się ostoją spokoju i wypoczynku? Okazuje się, że nie trzeba wiele. Wybierając konkretne meble i dodatki możemy zaaranżować przestrzeń zgodnie z naszymi oczekiwaniami i potrzebami. Wśród najchętniej wykorzystywanych trendów często wymienia się styl skandynawski, który dawno temu podbił nasze serca i często wykorzystywany jest w naszych domach. Warto skorzystać z niego także w ogrodzie!

Skandynawski styl w otoczeniu zieleni

Skandynawskie meble ogrodowe to idealne połączenie natury, trwałości i piękna. Producenci oferują nam piękne meble skandynawskie wykonane na aluminiowych, antykorozyjnych stelażach. Ich trwała forma zagwarantuje, że nawet po wielu latach użytkowania nie będą one podatne na rdzę czy na odkształcenia. Na stelażach umieszczono poduszki tapicerowane tkaninami hydrofobowymi, które nie chłoną brudu ani wilgoci. Stonowana kolorystyka często przełamywana jest elementami z drewna teakowego. Nadają one kompletom naturalniejszego charakteru.

Alternatywą dla metalowych stelaży są meble ze stelażami z twardego drewna eukaliptusowego. Piękne, jasne drewno nie ciemnieje nawet po wielu latach użytkowania. Jasna kolorystyka doskonale współgra z ciemniejszymi elementami tworząc harmonijną całość.

Nowoczesne meble skandynawskie to często konstrukcje modułowe, których funkcjonalność jest naprawdę wysoka. Elementy w takich kolekcjach możemy rozłączać i łączyć, w zależności od naszych potrzeb, stale tworząc nowe, ciekawe zestawy ogrodowe. To świetna opcja dla osób kreatywnych, które traktują ogród lub balkon jako dodatkową przestrzeń wypoczynkową.

Zadbaj o klimat w ogrodzie!

Jakie elementy, poza meblami, powinny znaleźć się w naszych ogrodach? Z pewnością powinniśmy pamiętać o stole kawowym – te najczęściej są oferowane wraz z zestawami wypoczynkowymi. Aby móc korzystać z ogrodu po zmroku powinniśmy także zadbać o oświetlenie. Ochronę przed deszczem czy słońcem zapewnią rozłożyste parasole ogrodowe.

 

 

Previous ArticleNext Article
zobacz https://beesafe.pl/porady/podroz-do-wielkiej-brytanii-po-brexicie/ travel.com.pl