Motoryzacja

Ubezpieczenie samochodu – co wybrać?

 

Własny samochód to olbrzymia wygoda – nie tylko możemy przemieszczać się bez ograniczeń, ale też realizować marzenia związane z podróżowaniem do  miejsc, gdzie ciężko byłoby dostać się klasyczną komunikacją. Własny samochód to jednak również obowiązki – jednym z podstawowych jest posiadanie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Czym jest takie ubezpieczenie? Kiedy się przydaje? Czy mamy możliwość wykupienia innych ubezpieczeń?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – czym jest?

Ubezpieczenie OC jest wymogiem dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego – jest to niejako zabezpieczenie dla ofiar wypadków i kolizji, by możliwe było wypłacenie im należnego odszkodowania. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej pokrywa koszty napraw samochodów, ale również leczenia szpitalnego, kiedy wypadek czy kolizja nastąpiły z naszej winy. Ubezpieczenie OC obowiązuje przez rok – istotne jest to, aby zachować ciągłość składek i pilnować terminów kończenia się polisy. Ubezpieczenie samochodu w formie polisy OC nie ma stałej ceny – wynika to z faktu, że ubezpieczenie wyliczane jest indywidualnie dla każdego posiadacza samochodu na podstawie wieku kierowcy, samochodu, marki pojazdu, ale również naszej historii bezkolizyjnej jazdy. Istotne są zniżki, które pozwalają na znaczne obniżenie wysokości wkładki.  Warto wiedzieć, że możemy nasz samochód ubezpieczyć dodatkowymi polisami, takimi jak assistance czy AC.

Gdzie kupić ubezpieczenie samochodowe?

Szukając ubezpieczenia samochodowego w dobrej cenie warto skorzystać z pomocy biur ubezpieczeń, które swoje oferty oferują online. To niezwykle wygodna opcja, która pozwoli na zakup odpowiedniej polisy bez konieczności wychodzenia z domu. W ten sposób oszczędzamy zarówno czas, jak i pieniądze – firmy te zaproponują nam wyjątkowo niskie ceny.

Previous ArticleNext Article
https://artexint.com.pl/dusza-przemyslu-w-twoim-domu-kluczem-sa-meble-loftowe/ https://gazetastonoga.pl/gazowy-ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-wydajnosci-i-stylu/ https://atmlive.pl/niezapomniane-chwile-na-tarasie-odkryj-tajemnice-ogrzewania-gazowego/