Dom i wnetrze

Tworzymy ogródek miniaturowy na tarasie


Tarasy coraz bardziej przypominają takie małe światy, które tworzymy, żeby poczuć się wyjątkowo, przytulnie, faktycznie jak u siebie. To miejsca wprowadzające z jednej strony do ciepłego domu, z drugiej strony udostępniające malowniczy ogród. To taka strefa pomiędzy dwoma światami. Idealna do tego, żeby wyczarować w niej mały ogródek, który spełni funkcję dekoracyjną oraz przybliży naturę wnętrzom. Jak się do tego zabrać?

Donice, doniczki i pojemniczki

Podstawą do stworzenia miniaturowego ogródka tarasowego będą wszelkie donice, doniczki, pojemniki, koszyczki, kosze i misy. Te wszelkie naczynia ogrodowe, w których posadzimy ulubione rośliny. Wybór akcesoriów ogrodowych, które sprawdzą się jako pojemniki na nasze ulubione sukulenty czy wrzosy, jest naprawdę ogromny. Obok klasycznych doniczek ceramicznych mamy też bardzo odporne na czynniki pogodowe donice technorattanowe oraz cementowe (przypominające niekiedy antyczne naczynia).
Na tarasie awangardowym wspaniale zaprezentują się donice z aluminium (które można zestawić z oryginalną rzeźbą wykonaną z tego materiału). Ponadto oczywiście mamy do dyspozycji urzekający i nieco rustykalny rattan. Kosze, koszyczki oraz donice zrobione z rattanu to klasyka, której nie sposób się oprzeć.

Meble na taras

Jeśli na tarasie stworzymy uroczy ogródek, wówczas jeszcze milej będzie się w tym miejscu przebywało. Przydadzą się zatem meble na taras, które udoskonalą taki klimatyczny zakątek. Jakie meble tarasowe wybrać? Ciekawe podpowiedzi w tej kwestii znajdziemy na stronie gardenspace.pl, gdzie prezentuje się piękne meble tarasowe z technorattanu, rattanu, aluminium.

Wrzosowe czy lawendowe miniaturki tarasowe?

Ogródek tarasowy można połączyć z aranżacją w danym stylu. Na przykład wrzosy w białych doniczkach staną się podstawą dla tarasowej stylizacji w duchu angielskim. Zaś mały ogródek lawendowy stworzy świetną podstawę dla tarasu w stylu prowansalskim.

Previous ArticleNext Article
live url https://gethotels.pl/przemyslane-detale-w-twoim-wnetrzu-stoliki-pomocnicze-i-kwietniki-w-stylu-loft/ https://autobezpieczniki.pl/wplyw-historii-ubezpieczeniowej-na-przyszle-skladki-co-warto-wiedziec/