Ciekawe

Tarot – niezwykłe karty

tarotJedną z nieustających obsesji ludzkości jest odgadnięcie tego, co dopiero ma się wydarzyć. Od wieków imamy się najróżniejszych sposobów na to, by odkryć nasze przyszłe losy czy to z czystej ciekawości, czy też po to, żeby na nie wpłynąć i odwrócić pisany nam los. W starożytności augurowie wróżyli z wnętrzności zwierząt, dziś wróżki na szczęście zwracają się raczej ku mniej drastycznym, a ponoć równie skutecznym metodom.
Jedną z bardziej powszechnych dziedzin ezoteryki jest bez wątpienia kartomancja w tym wróżenie z kart tarota. Karty te pojawiły się w Europie w nie do końca jasnych okolicznościach całe wieki temu i od tego czasu zawładnęły wyobraźnią pasjonatów okultyzmu jak świat długi i szeroki.
Czym tak właściwie jest tarot?
Współczesny tarot składa się z 78 kart, a talię dzieli się na dwie grupy: Arkana Wielkie i Arkana Małe. Pierwsza z nich może udzielić nam informacji o tak zwanych większych tajemnicach życia, druga mówi o tajemnicach mniejszych.
Wielkie Arkana składają się z 22 kart, których numeracja zazwyczaj zaczyna się od zera (w niektórych taliach zdarza się, że karta zerowa jest w ogóle pozbawiona numeru), a kończy na numerze 21. Pierwsza karta to Głupiec, ostatnia Świat, co w metaforyczny sposób symbolizować ma ludzką drogę ku oświeceniu – zrozumieniu samego siebie i otaczającej nas rzeczywistości.
Małe Arkana składają się z czterech kolorów, które bywają też czasem nazywane dworami, a mianowicie: Monet (odpowiadających karo), Kijów (odpowiadających treflom), Pucharów (odpowiadającym kierom) oraz Mieczy (odpowiadających pikom). Małe Arkana zawierają nie trzy jak to jest w zwykłych taliach, a cztery karty dworskie: Króla, Królową, Rycerza i Waleta.
W tym miejscu warto zaznaczyć, że cała esencja tarota opiera się właśnie na przedstawionych na kartach symbolicznych i dających pole do wielu interpretacji wyobrażeniach różnorodnych sytuacji i ról, które ludzie mogą przyjmować i napotykać w swojej wędrówce przez życie.
Trzeba pamiętać, że tarot jest jedynie doradcą, a to co zobaczymy i wyczytamy w kartach nie jest nieuniknione. Jeśli posłuchamy jego rad i ostrzeżeń, jeszcze możemy odwrócić nasz los, bo karty nie udzielają nieomylnych i ostatecznych informacji o przeznaczeniu. Zdarza się, że układ postawiony innego dnia dla tego samego pytania może zmienić się diametralnie, jeśli w naszym życiu lub otoczeniu nastąpiła znacząca zmiana.
Na początku naszej drogi z tarotem warto zdecydować się na wizytę u doświadczonej wróżki bądź tarocistki, która w jasny sposób wytłumaczy to, co karty chcą nam przekazać. Jeśli nie jesteśmy pewni z czyjej rady w naszym mieście warto skorzystać, rozwiązaniem będą wróżby przez Internet. Portal parasfera.pl zrzesza wróżki i wróżów z całej Polski, którzy za niewielką opłatą pomogą nam w podjęciu ważnych życiowych decyzji i odpowiedzą na dręczące nas pytania. Dlaczego za opłatą? Polecam zajrzenie do artykułu zatytułowanego „Dlaczego darmowe wróżby nie działają”.

Previous ArticleNext Article
https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/ https://humpday.com.pl/industrialna-doniczka-na-nozkach-wysoka-w-stylu-loft-nowy-wymiar-zieleni-w-mieszkaniu/ Stolik pomocniczy na laptopa loft