Ciekawe

Tarot – niezwykłe karty

tarotJedną z nieustających obsesji ludzkości jest odgadnięcie tego, co dopiero ma się wydarzyć. Od wieków imamy się najróżniejszych sposobów na to, by odkryć nasze przyszłe losy czy to z czystej ciekawości, czy też po to, żeby na nie wpłynąć i odwrócić pisany nam los. W starożytności augurowie wróżyli z wnętrzności zwierząt, dziś wróżki na szczęście zwracają się raczej ku mniej drastycznym, a ponoć równie skutecznym metodom.
Jedną z bardziej powszechnych dziedzin ezoteryki jest bez wątpienia kartomancja w tym wróżenie z kart tarota. Karty te pojawiły się w Europie w nie do końca jasnych okolicznościach całe wieki temu i od tego czasu zawładnęły wyobraźnią pasjonatów okultyzmu jak świat długi i szeroki.
Czym tak właściwie jest tarot?
Współczesny tarot składa się z 78 kart, a talię dzieli się na dwie grupy: Arkana Wielkie i Arkana Małe. Pierwsza z nich może udzielić nam informacji o tak zwanych większych tajemnicach życia, druga mówi o tajemnicach mniejszych.
Wielkie Arkana składają się z 22 kart, których numeracja zazwyczaj zaczyna się od zera (w niektórych taliach zdarza się, że karta zerowa jest w ogóle pozbawiona numeru), a kończy na numerze 21. Pierwsza karta to Głupiec, ostatnia Świat, co w metaforyczny sposób symbolizować ma ludzką drogę ku oświeceniu – zrozumieniu samego siebie i otaczającej nas rzeczywistości.
Małe Arkana składają się z czterech kolorów, które bywają też czasem nazywane dworami, a mianowicie: Monet (odpowiadających karo), Kijów (odpowiadających treflom), Pucharów (odpowiadającym kierom) oraz Mieczy (odpowiadających pikom). Małe Arkana zawierają nie trzy jak to jest w zwykłych taliach, a cztery karty dworskie: Króla, Królową, Rycerza i Waleta.
W tym miejscu warto zaznaczyć, że cała esencja tarota opiera się właśnie na przedstawionych na kartach symbolicznych i dających pole do wielu interpretacji wyobrażeniach różnorodnych sytuacji i ról, które ludzie mogą przyjmować i napotykać w swojej wędrówce przez życie.
Trzeba pamiętać, że tarot jest jedynie doradcą, a to co zobaczymy i wyczytamy w kartach nie jest nieuniknione. Jeśli posłuchamy jego rad i ostrzeżeń, jeszcze możemy odwrócić nasz los, bo karty nie udzielają nieomylnych i ostatecznych informacji o przeznaczeniu. Zdarza się, że układ postawiony innego dnia dla tego samego pytania może zmienić się diametralnie, jeśli w naszym życiu lub otoczeniu nastąpiła znacząca zmiana.
Na początku naszej drogi z tarotem warto zdecydować się na wizytę u doświadczonej wróżki bądź tarocistki, która w jasny sposób wytłumaczy to, co karty chcą nam przekazać. Jeśli nie jesteśmy pewni z czyjej rady w naszym mieście warto skorzystać, rozwiązaniem będą wróżby przez Internet. Portal parasfera.pl zrzesza wróżki i wróżów z całej Polski, którzy za niewielką opłatą pomogą nam w podjęciu ważnych życiowych decyzji i odpowiedzą na dręczące nas pytania. Dlaczego za opłatą? Polecam zajrzenie do artykułu zatytułowanego „Dlaczego darmowe wróżby nie działają”.

Previous ArticleNext Article
poťahy na záhradný nábytok pozycjonowanie poradnik ochranný obal na záhradný nábytok