Czy Ty również borykasz się z problemem wypadających włosów?


Włosy – dla kobiet: atrybut kobiecości; dla mężczyzn: wyznacznik męskości. Niestety nie zawsze los obdarza nas bujnymi, gęstymi i zdrowymi włosami. Różnego rodzaju choroby mogą spowodować nadmierne wypadanie włosów. Czy jest sposób na to, by pomimo zaawansowanego łysienia, powrócić do pięknej fryzury? Oczywiście, że tak. Jest nim przeszczep włosów!

Trycholog Katowice

Trycholog jest swego rodzaju lekarzem, który specjalizuje się w budowie, wzroście włosów oraz regeneracji mieszków włosowych i skóry głowy. Jest więc niezastąpionym specjalistą, któremu bardzo często zawdzięcza się radość z przeżytych kolejnych dni.
Kiedy dopada choroba – zwykle jest się coraz bardziej przygnębionym. Zwłaszcza, jeśli mowa o włosach, których nie da się ciągle ukrywać pod czapką. Jednymi z najczęściej występujących chorób skóry głowy są: łupież, łuszczyca czy łojotokowe zapalenie skóry. Zadaniem trychologa jest ustalenie przyczyn występowania określonego problemu oraz dobranie odpowiedniej metody leczenia i pielęgnacji włosów. Niestety, bywa również tak, że jedyną słuszną formą leczenia będzie przeszczep włosów. Jak odbywa się taki zabieg?

Transplantacja włosów? Tylko Trycholog Katowice!

Transplantacja włosów, wykonywana jest przy chorobach nadmiernego łysienia nie tylko na głowie ale i brwiach, rzęsach czy na brodzie. Przeszczep wykonuje się również przy łysieniu pourazowym, po oparzeniach czy napromieniowaniu.
Zabieg przeszczepu włosów odbywa się w znieczuleniu miejscowym – oznacza to, że pacjent podczas przeszczepu jest w pełni świadomy, choć nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Transplantacje rozpoczyna się od wycięcia fragmentu skóry z owłosionej, tylnej strony głowy – zwykle fragment ten ma 1 centymetr szerokości i kilka centymetrów długości. Dokładny wymiar zależy od ilości potrzebnych mieszków włosowych. Tak wycięty element (który następnie jest zszywany, a szew zostaje ukryty pod włosami tak, że jest niemal w stu procentach niewidoczny) stanowi bazę do wykonania zabiegu.
Z otrzymanego fragmentu skóry, trycholog pobiera pojedyncze mieszki włosowe i wszczepia je w wyłysiałe okolice głowy, na przykład na zakola czy w miejsce łysienia plackowatego. Cały zabieg transplantacji włosów trwa od 3 do 8 godzin.
Przed zabiegiem należy umyć włosy i nie obcinać ich – wręcz przeciwnie, należy je zapuszczać na kilka tygodni, a nawet miesięcy przez przeszczepem. Dzięki temu, możliwe będzie pobranie naprawdę sporej ilości mieszków włosowych, co z kolei przełoży się na końcowy efekt.
Po zabiegu, pacjentowi zakłada się opatrunek i przypisuje odpowiedni szampon oraz sól fizjologiczną do polewania blizny. Bardzo rzadko zdarzają się infekcje czy komplikacje. Zwykle po zabiegu pacjent może samodzielnie wrócić do domu – nawet autem.
Przez pierwsze dni po transplantacji, pacjent może odczuwać ból głowy i może doznać opuchlizny głowy – w skutek schodzenia znieczulenia. Dolegliwości te mijają po kilku dniach. Zabieg jest bezpieczny i przynosi naprawdę świetne efekty.