Drabiny i rusztowania

head-455966_1280Drabiny i rusztowania to konstrukcje, które mają za zadanie ułatwić wchodzenie na różnego rodzaju wysokości. Drabiny pozwalają na wejście do kilku metrów w górę. Drabiny i rusztowania mogą być wykonane z metalu lub drewna i często stanowią niezbędny element pracy w różnych branżach usługowych i handlowych, m.in. w magazynach, sklepach, hurtowniach, w firmach remontowych, budowlanych, ogrodniczych, itp.
Drabiny znajdują zastosowanie nie tylko jako narzędzie pracy wielu fachowców, ale także jako przyrząd pomocniczy w prywatnym domu, czy ogrodzie.
Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów drabin, różniących się wielkością, materiałem, z którego zostały wykonane, przeznaczeniem. Najczęściej spotykanymi drabinami są drabiny aluminiowe trzyelementowe, które doskonale sprawdzają się zarówno do prac remontowych, naprawczych, konserwatorskich, jak i do innych zastosowań. Drabiny te są bardzo lekkie i funkcjonalne, można je składać, co znacznie ułatwia ich transport.
Wśród drabin wyróżnia się także drabiny rozstawne, drabiny aluminiowe dwuelementowe, drabiny magazynowe przejezdne, drabiny wolnostojące, drabiny wolnostojące z podestem, drabiny przegubowe, pomosty przejezdne dwustronne i inne.
Rusztowania w odróżnieniu od drabin, są konstrukcjami bardziej stabilnymi i umożliwiają pracę na nieco wyższych poziomach. Na ogół posiadają podest roboczy, który pozwala na swobodne przemieszczanie się użytkowników. Rusztowanie może być również przejezdne, co świetnie sprawdza się tam, gdzie niezbędne jest przemieszczanie się bądź przesuwanie.
Informacje zaczerpnięte ze strony Drabiny i rusztowania e-promag

https://abuya.pl/ekskluzywny-design-w-twoim-zasiegu-meble-loftowe-do-salonu-i-wiecej/ zobacz https://amtm.pl/przestrzen-i-styl-jak-hokery-do-kuchni-oraz-meble-loftowe-odmieniaja-wnetrza/