Dom i wnetrze

Solidne, nowoczesne okna

Nowoczesne okna muszą spełniać wymogi współczesnych konsumentów. A te są bardzo wysokie. Na szczęście, producenci zdają sobie sprawę z tego, że wymagania klientów rosną, a ich okna spełniają kryteria zaawansowanej technologii budowlanej.

Materiały na okna

Z czego powinny zostać wykonane nowoczesne okna? Mogą zostać one wykonane z drewna. Jeden z takich materiałów, który od kilku dobrych lat powraca do łask. Przez pewien czas drewno zostało zastąpione przez tworzywo sztuczne. Uważano bowiem, że drewno nie nadaje się do produktów okiennych. Na szczęście, współczesna technologia mocno się zmieniła, a drewno spełnia wszystkie stawiane wymogi. Dzięki temu można nie tylko otrzymać okna trwałe i wytrzymałe, o dobrych parametrach technicznych, ale także eleganckie, pasujące do nowoczesnych i tradycyjnych budynków. W Polsce tego typu okna wykonuje się najczęściej z sosny, która cechuje się dobrymi właściwościami.

Nowoczesne okna z PCV

Skoro już było o tym wspomniane, to okna z PCV również zaliczane są do nowoczesnych. Co oznacza fakt posiadania takich okien? Wysoką odporność na wilgoć, grzyby, pleśnie, które bardzo często pojawiają się w oknach wyprodukowanych z kiepskich materiałów. Ich zdecydowaną zaletą jest to, że dostępne są w różnych wykończeniach. Osoby, których nie stać na drogie, drewniane okna, mogą zainwestować w PCV, które będą wykończone okleiną imitującą drewno. Nowoczesne budownictwo to okna PCV, które zabezpieczone są dodatkowo pianką termoizolacyjną, dzięki czemu całość zachowuje zdecydowanie lepsze właściwości. 

 

 

Previous ArticleNext Article