Ciekawe

Smartwatche do biegania – jak działają?

W sklepach pojawia się coraz więcej akcesoriów dla biegacz. Jednym z nich są smartwatche do biegania. Te nowoczesne zegarki mają zastąpić smartfon, odtwarzacz mp3, zegarek i pulsometr, łącząc funkcje oferowane przez wszystkie te urządzenia. Jak dokładnie działają? Czym różnią się dostępne na rynku modele smartwatchy i który wybrać?

Czym są dedykowane biegaczom smartwatche?

Smartwatch to nowoczesne, inteligentne urządzenie wielofunkcyjne, które oferuje biegaczom wyjątkową wygodę w trakcie treningu. Zastępując masę innych sprzętów, zapewnia znacznie większą swobodę – dysponując smartwatchem, biegacz na czas uprawiania sportu może zrezygnować ze smartfona, odtwarzacza mp3, pulsometru. Wszystkie te urządzenia zgromadzone są w jednym – w smartwatchu.Umieszczona na ręce opaska pozwala nie tylko kontrolować godzinę, ale także mierzy tętno, liczbę kroków, oznacza przebytą trasę, rozpoznaje nawet rodzaj aktywności fizycznej: chód, bieganie, wchodzenie po schodach. Smartwatche dają także dostęp do smartfona, dzięki czemu umożliwiają rozmowę telefoniczną, sprawdzanie pogody czy kontrolę wiadomości sms. Dzięki zainstalowanym aplikacjom dla biegaczy pozwalają maksymalnie kontrolować jakość treningu, a tym samym uzyskiwać lepsze efekty.

Jak różnią się smartwatche do biegania?

Smartwatche dostępne na rynku różnią się zarówno wyglądem, jak i funkcjonalnością. Większość wykonana jest z solidnych, wodoodpornych materiałów, dzięki czemu można bez przeszkód korzystać z nich niezależnie od pogody – także w czasie deszczu.Jeśli chodzi o funkcje, najprostsze zegarki mierzą kroki czy tętno, pokazują godzinę i są wyposażone w GPS, ale już nie łączą się z internetem. Bardziej zaawansowane urządzenia można zintegrować ze smartfonem, uzyskując w ten sposób nieograniczony dostęp do wielu aplikacji (w tym tych dedykowanych biegaczom), jak i do smsów czy skrzynki meblowej. W czasie biegu można nawet prowadzić rozmowę telefoniczną.

Czym się kierować przy zakupie smartwatcha do biegania?

Bogata oferta smartwatchy do biegania sprawia, że można poczuć się zagubionym, próbując wybrać zegarek dla siebie. Jakimi kryteriami się kierować? To przede wszystkim indywidualne potrzeby i oczekiwania. Jeśli zegarek ma oprócz wskazywania godziny kontrolować przebytą trasę czy wskazywać tętno, wystarczy jedno z prostszych i tańszych urządzeń. Jeśli ma zastąpić także smartfon czy odtwarzacz mp3, lepiej wybrać zegarek wyposażony w więcej funkcji. Zawsze najlepiej ufać sprawdzonym, renomowanym markom, które inwestują w wysokiej jakości technologię i oferują produkty trwałe, skuteczne i designerskie jednocześnie.

Previous ArticleNext Article
atedralstudios.org https://imerp.pl/konsola-waska-15-cm-maly-mebel-z-wielkimi-mozliwosciami/ https://beesafe.pl/porady/raport-tuv/