Biznes

Skutki ogłoszenia upadłości konsumenckiej

dollar-1362244_1920
Upadłość konsumencka to stosunkowo nowe narzędzie, które nie tak łatwo wykorzystać. Ale jeśli tylko do sprawy podejdziemy z głową możemy nie tylko odzyskać wolność finansową, ale także spokój ducha.

Dla kogo upadłość konsumencka?

Nie każdy może skorzystać z procedury ogłoszenia upadłości konsumenckiej. Raczej nie mają na nią szansy osoby, których dramatyczna sytuacja finansowa jest skutkiem braku rozsądku. Jakkolwiek warto wiedzieć, że w niektórych sytuacjach – takich jak chociażby ciężka choroba – sąd może wydać pozytywną decyzję, kierując się zasadą humanitaryzmu.

Efekty ogłoszenia upadłości konsumenckiej

Upadłość konsumencka skutkuje przede wszystkim pełnym oddłużeniem i spłatą zadłużenia, która przeprowadzona zostanie w rozsądnych, a więc możliwych do spłacenia, ratach. Przygotowany zostanie plan zadłużenia, którego harmonogram i szczegóły będą dopasowane nie tylko do ilości i wysokości należności, ale przede wszystkim do sytuacji, w której się znajdujesz.
Co więcej w ramach procedury upadłości konsumenckiej wstrzymane zostanie także postępowanie egzekucyjne oraz naliczanie odsetek. Dodatkowo odzyskujesz także swobodę gospodarowania swoimi środkami – po spłacie wyznaczonej w planie części zadłużenia komornik ani wierzyciele nie mają już możliwości zajęcia twoich środków i kont.

Previous ArticleNext Article
-renoma.pl lonypodroznik.pl .pl