Dom i wnetrze

Skrzynia na tarasie lub balkonie – czy potrzebna?

1
Coraz więcej z nas dostrzega, jak ciekawą przestrzenią może okazać się balkon lub taras. Podglądamy propozycje architektów przestrzeni i dekoratorów w pismach wnętrzarskich i staramy się wyobrazić sobie, jak konkretne rozwiązania sprawdzą się u nas. Rozpoczynając przygodę z urządzaniem balkonu czy tarasu powinniśmy wziąć pod uwagę jego powierzchnię oraz to, jaki efekt pragniemy otrzymać. Najczęściej marzy się nam przestrzeń wypełniona zielenią. Na szczęście nie musimy być doświadczonymi ogrodnikami, aby na naszym tarasie rozkwitła prawdziwa dżungla!

Jakie elementy będą niezbędne?

Chcąc uprawiać rośliny na tarasie czy balkonie z pewnością powinniśmy pomyśleć o różnorodnych donicach, osłonkach i przynajmniej niewielkiej łopatce ogrodowej, dzięki której znacznie łatwiej będzie na się przesypywać ziemię i sadzić. Nie bez znaczenia mogą okazać się również odżywki do kwiatów, granulat do tworzenia drenażu. Gdzie przechowywać przedmioty wykorzystywane od czasu do czasu i jednocześnie nie zepsuć koncepcji eleganckiego balkonu?

skrzynia ogrodowa
Skrzynia SCOTALA

Rozwiązaniem okażą się eleganckie skrzynki i skrzynie o różnorodnych wymiarach. W sklepach ogrodniczych znajdziemy ich wiele, jednak najpopularniejsze w ostatnich sezonach bez wątpienia były skrzynie wykonane z technorattanu. Materiał ten gwarantuje nie tylko elegancki wygląd przedmiotu, ale również jego trwałość: wewnątrz skrzyni możemy przechowywać wszelkie przedmioty ogrodnicze. Skrzynie wykonane z technorattanu są również niezwykle lekkie, więc bez problemu możemy zmieniać ich położenie. Są także odporne na zmienne warunki atmosferyczne.
Źródło: gardenspace.pl.

Previous ArticleNext Article
https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/