Ciekawe

Skok tandemowy


Ekstremalne formy rozrywki są w stanie zapewniać duże dawki adrenaliny oraz niezapomnianych wrażeń.
Jedną z ciekawszych propozycji na spędzenie czasu w taki sposób są skoki spadochronowe, które gwarantują świetne i niezapomniane chwile.

Skoki tandemowe

Skoki spadochronowe stały się ostatnimi czasy jedną z popularniejszych form rozrywki. Jednakże móc wykonać taki skok niezbędne są odpowiednie uprawnienia, które są dość drogie.
Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są skoki w tandemie. Czym są skoki tandemowe?
To nic innego jak normalny skok spadochronowy, jednak w obecności wyspecjalizowanego instruktora.
Taki skok może wykonać praktycznie każda osoba, nawet taka która robi to po raz pierwszy.
Przed przystąpieniem do skoku adept przechodzi jedynie szybkie szkolenie.

Widełki cenowe

Dużą zaletą skoków tandemowych jest ich cena. Są one dostępne praktycznie dla każdego, nawet dla osób posiadających mniejszy zasób pieniężny. Za skok z wysokości 3000 metrów trzeba zapłacić około 500 złotych, zaś z wysokości 4000 metrów zapłacimy 700 złotych.
Dla osób, które pragną uwiecznić ten moment, dobrym rozwiązaniem jest wynajęcie ekipy filmującej. Jest to koszt około 200-300 złotych.

Zalety

Skoki z tandemem posiadają szereg zalet. Jak zostało wspomniane cena jest niezwykle atrakcyjna, przystępna dla większości osób. Dużym plusem jest także bezpieczeństwo. Obecność wyspecjalizowanego instruktora gwarantuje ochronę. Sam sprzęt jest również najwyższej jakości. W razie jakichkolwiek problemów, spadochron jest wyposażony w urządzenie, które automatycznie otwiera spadochron zapasowy.

Przeciwwskazania

Skok spadochronem jest przeznaczony dla większości osób. Istnieje jednak przeciwwskazanie, które uniemożliwia wykonanie tej czynności. Jest nim waga. Górnymi granicami dopuszczalnej wagi ciała jest 100-120 kilogramów. Skoku nie mogą wykonać także osoby chorujące na epilepsję oraz inne przewlekłe choroby.
Podsumowując, skoki w tandemie to świetny sposób na dostarczenie niezapomnianych i ekstremalnych wrażeń. To forma rozrywki przystępna cenowo i gwarantująca najwyższy poziom bezpieczeństwa. Wystarczy być osobą w pełni zdrową i być zdecydowanym do wykonania takiego skoku.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

Previous ArticleNext Article