Ciekawe

Piżamy damskie – jakie wybrać?

Nawet najbardziej pracowita sowa musi kiedyś zakończyć dzień. Po ciepłej kąpieli przebiera się w koszulę lub piżamę i wskakuje do łóżka – czasem jeszcze z ciekawą książką. No właśnie – jaką piżamę damską wybrać, żeby przyjemnie się zrelaksować?

Kolory damskiej piżamy

Wbrew pozorom to nie taka prosta sprawa. Krojów, odcieni i wzorów piżam znajdziemy chyba tyle, ile kobiet, jednak nie każdy będzie dla nich odpowiedni. Udając się na spoczynek, zrezygnujmy z krzykliwych barw (np. pomarańczowego, czerwonego), a wybierzmy odcienie odprężające, dające poczucie bezpieczeństwa. Świetnie się sprawdzą wszelkie niebieskości i błękity, jak również szarości czy pastele. A wzory? To już od nas zależy. Bywają piżamy z elementami zapraszającymi do odpoczynku (jak gwiazdy, księżyce czy śpiące misie), a bywają i takie, które poprzez kokardki, koronki i kwiatowe aplikacje podkreślają piękno kobiecości.

Damska piżama – z czego?

Ponieważ nocny strój ma zapewniać nam komfort i odpoczynek, wybierając piżamy damskie, zwróćmy uwagę na porę roku. Latem szukajmy szortów i topów czy bluzek z krótkim rękawem, zimą natomiast sięgnijmy po długi rękaw. Zachęcamy, aby wybierać materiały naturalne, przewiewne, które dadzą zarówno ciepło, jak i zapobiegną przepoceniu. Wskazana jest więc bawełna, jedwab, a zimową porą (czy też podczas biwaku w Bieszczadach) można skorzystać nawet z piżam polarowych.A co z flanelą? To też tkanina naturalna (bawełniana lub wełniana). Co prawda flanelowe piżamy z epoki PRL-u mają złą sławę, ale dziś to już przeszłość. Zamiast sięgać zimą po antybiotyk, kiedy dopadnie cię przeziębienie wdziej ciepłą, flanelową piżamę (najlepiej w modną kratkę – poprawianie sobie humoru w chorobie to podstawa), załóż wełniane skarpety, zaaplikuj sobie sok z malin i wygrzewaj się do woli.

Dzieje damskiej piżamy

Jako ciekawostkę warto dodać, że dzisiejszy strój, bez którego nie wyobrażamy sobie wieczornego relaksu i spokojnego snu, wywodzi się z Indii. Przewiewne koszule i spodnie z naturalnych włókien doskonale korespondowały z tamtejszym klimatem. Ponieważ Indie były kolonią angielską, ów sposób ubierania podchwycili Anglicy, a za nimi Francuzi. Gdy zaś indyjski strój męski dostał się w ręce słynnej Coco Chanel… wystarczyła odrobina fantazji, aby najpierw przerobić go w damski strój plażowy, a niedługo później piżamy damskie stały się nieodłącznym elementem sypialnianej garderoby.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/pizamy-damskie.

Previous ArticleNext Article
https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/ zobacz wiecje