Zdrowie i uroda

Pij świeże soki latem

Pij świeże soki latemOwoce i warzywa to najzdrowsze pożywienie na świecie. Coraz więcej osób przechodzi na dietę wegańską, a potem surową. Wtedy wyciskanie soków oraz miksowanie warzyw i owoców na stałe wchodzi do diety. Coraz więcej młodych mam także przekonuje się do podawania świeżo wyciskanych soków swoim dzieciom.

Soki w kartonie

Jeśli lubisz soki, z pewnością czasem kupujesz w sklepie karton napoju o konkretnym smaku. Niestety taki sok najczęściej ma niewiele wspólnego z owocem lub warzywem, który narysowano na pudełku. Soki z kartonu poddawane są pasteryzacji, która pozbawia je większości odżywczych składników. Dzięki temu mogą stać na sklepowej półce miesiącami. Ponadto dosładzane są cukrem lub szkodliwym syropem glukozowo-fruktozowym. Wbrew pozorom, nie są zdrowe i nie warto ich kupować.

Dlaczego świeże?

Wiosna i lato to idealny czas na oczyszczenie organizmu po zimowym uśpieniu i osłabieniu. To również doskonała pora na zmianę nawyków żywieniowych i wprowadzenie do diety świeżo wyciskanych soków. Dlaczego? Jeśli brakuje Ci witamin, picie świeżych napojów z owoców i warzyw to sposób na błyskawiczne wyrównanie niedoborów w organizmie. W ciągu 15 minut minerały i żywe enzymy trafiają do krwiobiegu, co sprzyja wykorzystaniu cennych składników do budowania nowych komórek.
Świeżo wyciskane soki mogą być przyrządzane z różnego rodzaju roślin, nie tylko owoców. Ostatnio nastała moda na promowanie zdrowego odżywiania oraz aktywnego trybu życia. Popularność zyskuje trawa pszeniczna oraz wszelkie warzywa zielone. Miksowanie ich doskonale oczyszcza organizm z toksyn, wspomaga trawienie, zapobiega wielu chorobom, a także leczy. Warto zwrócić uwagę na wpływ pożywienia na nasze zdrowie.

Wybór urządzenia

Zanim zdecydujesz się na samodzielne wyciskanie soków w domu, sprawdź ofertę sklepów, w których można zakupić sprzęt AGD. Przede wszystkim ustal kwotę, jaką jesteś w stanie przeznaczyć na urządzenie. Najważniejsza jest moc i tworzywo, z którego zostało wykonane. Marka jest mniej istotna – czasem te mniej znane produkują znacznie lepsze sprzęty niż najbardziej popularni producenci na rynku. Duży wybór wyciskarek oferuje porównywarka nokaut.pl.

Previous ArticleNext Article
ogrodowy parasol lampion na balkon pokrowce na meble tarasowe