Zdrowie i uroda

Pij świeże soki latem

Pij świeże soki latemOwoce i warzywa to najzdrowsze pożywienie na świecie. Coraz więcej osób przechodzi na dietę wegańską, a potem surową. Wtedy wyciskanie soków oraz miksowanie warzyw i owoców na stałe wchodzi do diety. Coraz więcej młodych mam także przekonuje się do podawania świeżo wyciskanych soków swoim dzieciom.

Soki w kartonie

Jeśli lubisz soki, z pewnością czasem kupujesz w sklepie karton napoju o konkretnym smaku. Niestety taki sok najczęściej ma niewiele wspólnego z owocem lub warzywem, który narysowano na pudełku. Soki z kartonu poddawane są pasteryzacji, która pozbawia je większości odżywczych składników. Dzięki temu mogą stać na sklepowej półce miesiącami. Ponadto dosładzane są cukrem lub szkodliwym syropem glukozowo-fruktozowym. Wbrew pozorom, nie są zdrowe i nie warto ich kupować.

Dlaczego świeże?

Wiosna i lato to idealny czas na oczyszczenie organizmu po zimowym uśpieniu i osłabieniu. To również doskonała pora na zmianę nawyków żywieniowych i wprowadzenie do diety świeżo wyciskanych soków. Dlaczego? Jeśli brakuje Ci witamin, picie świeżych napojów z owoców i warzyw to sposób na błyskawiczne wyrównanie niedoborów w organizmie. W ciągu 15 minut minerały i żywe enzymy trafiają do krwiobiegu, co sprzyja wykorzystaniu cennych składników do budowania nowych komórek.
Świeżo wyciskane soki mogą być przyrządzane z różnego rodzaju roślin, nie tylko owoców. Ostatnio nastała moda na promowanie zdrowego odżywiania oraz aktywnego trybu życia. Popularność zyskuje trawa pszeniczna oraz wszelkie warzywa zielone. Miksowanie ich doskonale oczyszcza organizm z toksyn, wspomaga trawienie, zapobiega wielu chorobom, a także leczy. Warto zwrócić uwagę na wpływ pożywienia na nasze zdrowie.

Wybór urządzenia

Zanim zdecydujesz się na samodzielne wyciskanie soków w domu, sprawdź ofertę sklepów, w których można zakupić sprzęt AGD. Przede wszystkim ustal kwotę, jaką jesteś w stanie przeznaczyć na urządzenie. Najważniejsza jest moc i tworzywo, z którego zostało wykonane. Marka jest mniej istotna – czasem te mniej znane produkują znacznie lepsze sprzęty niż najbardziej popularni producenci na rynku. Duży wybór wyciskarek oferuje porównywarka nokaut.pl.

Previous ArticleNext Article