Zastanawiasz się nad szkoleniem spadochronowym i zainteresowały Cię szkolenia AFF? Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że szkolenia te są jak absolutnie warte uwagi. Mowa o szkoleniach, które mają pomóc przygotować się do samodzielnego skakania ze spadochronem.
Definicja
W jaki sposób można zdefiniować szkolenia AFF? Szkolenie AFF te to nowoczesna, bezpieczna i bardzo efektywna metoda szkolenia spadochronowego. Tak, jak już zostało wspomniane, celem tej metody jest przygotowanie do samodzielnego skakania ze spadochronem. Co istotne, mowa o teorii i praktyce.
Czego można dowiedzieć się podczas szkoleń AFF? Najkrócej mówiąc, kursanci mogą poznać zasady skoków spadochronowych i procedury, które mają miejsce podczas ich wykonywania. Jeśli chodzi o szczegóły, zaraz przejdziemy sobie do części teoretycznej i praktycznej.
Część teoretyczna
Zgodnie z kolejnością zaczynamy oczywiście od szkolenia teoretycznego. Szkolenie teoretyczne rozpoczyna się oddaniem pierwszego skoku i kończy się dopiero w momencie zakończenia kursu. Zastanawiasz się nad tym dlaczego? Dowiesz się o tym podczas szkoleń AFF.
Co do szczegółów, warto wziąć pod uwagę choćby to, co dzieje się przed pierwszym skokiem. Wszak można odnieść wrażenie, że jest to skok, który budzi najwięcej emocji (czemu w zasadzie absolutnie nie można się dziwić). Przed pierwszym skokiem nauka dotyczy choćby sytuacji awaryjnych oraz działania sprzętu.
Część praktyczna
W przypadku praktycznych szkoleń AFF trzeba nastawić się na ćwiczenia, które mają miejsce na uprzęży. Być może pojawiło się pytanie, czemu mają służyć ćwiczenia na uprzęży? Ćwiczenia na uprzęży służą skokom oraz wyczepianiu spadochronu głównego i otwierania zapasowego.
Warto wiedzieć, że wykonywanie skoków w systemie AFF musi mieć miejsce z co najmniej 3000 m. Niemniej zazwyczaj jest to jednak co najmniej 4000 m. Dobrze również powiedzieć o sprzęcie, który wykorzystują uczniowie. Mówiąc wprost — sprzęt wyposażony jest w AAD oraz RSL. Nie sposób też nie wspomnieć o tym, że podczas nauki dochodzi do wykorzystywania radiotelefonu. Nie trudno się domyślić, że chodzi o łączność pomiędzy uczniem/uczennicą a nauczycielem. Co do szczegółów, po otwarciu spadochronu przekazywane są wskazówki, których celem jest doprowadzenie do lądowania w określonym miejscu (oczywiście przy zachowaniu bezpieczeństwa).
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy