Dom i wnetrze

Nowoczesne meble do sypialni – pozwól sobie na odrobinę szaleństwa!

nowoczesne meble do sypialni
Sypialnia – miejsce, które każdy z nas utożsamia z odpoczynkiem i regeneracją sił po intensywnym dniu. Na nasze samopoczucie wpływa nie tylko wygoda łóżka, czy kolorystyka ścian, ale także każdy mebel będący elementem wyposażenia pomieszczenia.
Nowoczesne meble do sypialni łączą w sobie funkcjonalność z awangardowym wyglądem. Jednocześnie styl ich wykonania pozytywnie oddziałuje na komfort naszego wypoczynku. Nowoczesność mebli jest dzisiaj wyznaczana przez ich kształt. Zazwyczaj mówiąc „nowoczesne” mamy na myśli futurystyczne, dlatego forma mebli z reguły jest dynamiczna i opływowa, przypominająca rzeczy rodem z „Gwiezdnych Wojen”.

Kolor – wyznacznik nowoczesnego wystroju sypialni

Nowoczesne meble do sypialni zaskakują swoją kolorystyką. Zwykle jest to czerń oraz biel mebli, dodatków, a nawet ścian. Jednak wiele osób stawia na jeszcze większą awangardę i wybierając meble do sypialni stawia na odważne kolory takie jak mocny róż, zieleń lub pomarańcz.  Nowoczesność stawia także na minimalizm. Meble muszą być więc tak wykonane, żeby zmieściły się w każdym kącie pomieszczenia, niezależnie od jego wymiarów. Wyjątkiem jest łóżko – im większe tym bardziej nowoczesne. Niezastąpionym „meblem” do nowoczesnej sypialni jest także garderoba. Może być ona osobnym pomieszczeniem, wyglądającym jak zwykła szafa lub wolnostojącym wyposażeniem sypialni. Nowoczesne meble do sypialni muszą być uzupełniane przez oryginalne dodatki takie jak obrazy, lampy czy lustra. Dopełnieniem całego wystroju mogą być także masywne zasłony w łagodnych kolorach. Stawiając na nowoczesność nie możemy jednak zapomnieć o tym, żeby nie nadinterpretować tego pojęcia. Nowoczesność w odniesieniu do wystroju wnętrza to minimalizm, a nie przesada i zapychanie każdego wolnego miejsca w pokoju.

Previous ArticleNext Article