Dom i wnetrze

Nauka literek i cyferek dla dzieci

 

Rodzice zastanawiają się, jak poprzez zabawę nauczyć swoją pociechę liter i cyfr. Jak się okazuje, w wielu sklepach z zabawkami można kupić pomoce, które sprawdzą się idealnie u dzieci rozpoczynających swoją przygodę ze szkołą. Dedykowane dzieciom szablony liter i cyfr można znaleźć w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu na pewno zaciekawią maluchy już od pierwszego wejrzenia.

Jakie szablony liter i cyfr można znaleźć w sklepach?

W sklepach papierniczych stacjonarnych oraz w sklepach z zabawkami można znaleźć mnóstwo gotowców, dzięki którym dzieci poznają alfabet oraz cyferki. Wybór jest naprawdę duży, więc rodzice bez problemu znajdą takie szablony, które zachęcą ich dzieci do nauki poprzez zabawę.

Na początek poleca się rodzicom wybranie zestawu szablonów do odrysowywania. Na jednym szablonie znajduje się bowiem cały alfabet, jak i cyferki od 0 do 10. Dziecko chętnie w swoim zeszycie odrysowuje poszczególne litery i cyfry, a także ozdabia nimi kartki okolicznościowe, swoje zaproszenia urodzinowe itp. Dzięki niemu można stworzyć w domu mnóstwo kolorowych i cyfr, które na pewno zachęcą dziecko do ich poznania.

Szablony drewniane

Na rynku znaleźć można także szablony drewniane, które doskonale nadają się u dzieci, które ukończyły 4. rok życia. Nauka liter i cyfr za sprawą takich szablonów jest niezwykle efektowna i przyjemna, gdyż dziecko może je poznawać poprzez zabawkę z rówieśnikami, z rodzeństwem lub z rodzicami.

Tego typu drewniane szablony z literkami i cyframi bardzo często znaleźć można w przedszkolach oraz na świetlicach szkolnych. Są nie tylko ekologiczne, ale i lekkie oraz efektowne. Maluchy mogą układać je na różne sposoby, dzięki czemu nie tylko przyswoją potrzebną wiedzę, ale również będą ćwiczyć pamięć, jak i swoje zdolności manualne. Tego typu szablony posłużą dzieciom na pewno przez wiele lat nauki.

Szablony ręcznie robione w domu

Niektórzy rodzice starają się wykonać takie szablony ręcznie. Jak najbardziej przy pomocy kolorowych kartek można stworzyć literki i cyfry, które będą służyć dzieciom, jako pomoc naukowa.

Trzeba jednak pamiętać, by taki zestaw do nauki stworzyć wspólnie z dzieckiem (by uczestniczył on w procesie tworzenia poszczególnych literek). Rodzice dzięki odpowiednim szablonom na pewno znają wiele zabaw, które przyczynią się do tego, że maluch zacznie uczyć się poszczególnych literek i cyferek.

Nauka poprzez zabawę jest najbardziej efektywna i skuteczna, dlatego też warto nawet takie literki i cyferki powiesić w pokoju dziecka na ścianach, by maluch mógł się z nimi oswajać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony liter i cyfr.

Previous ArticleNext Article