Ciekawe

Nasienie


Badanie nasienia
Jest podstawowym badaniem w diagnostyce męskiej niepłodności. Badanie nasienia pozwala ocenić liczbę plemników, ich jakoś i aktywność według normy.

Żeby przegotować się do takiego badania należy:

– Od 3 do 5 dni wstrzymać się od aktów seksualnych,
– Na 3 do 5 dni przed badaniem należy powstrzymać się od spożywania alkoholu,
– Nasienie należy oddać bezpośrednio do sterylnego pojemnika. Taki pojemnik pacjent otrzymuje przed badaniem,
– Ważne jest, żeby poinformować lekarza o wszelkich zachorowaniach i przyjmowanych lekach w okresie 3 miesięcy przed badaniem. Inaczej lekarz nie będzie mógł prawidłowo zinterpretować wyniku badania.

Badanie spermy – jak przebiega?

Warunki przechowywania nasienia są bardzo istotne dla późniejszej interpretacji wyniku. Badanie spermy, na które się decydujemy, nasienie najlepiej jest oddać w klinice. Są specjalnie przystosowane i zaprojektowane pokoje do tego. Możemy wejść zarówno z naszą partnerką i sami. Mamy zapewnione komfortowe warunki do oddania nasienia. Każdy z pacjentów otrzymuje klucze do specjalnie zaprojektowanego pokoju, w którym będzie mógł oddać nasienie. Z racji tego, że pokoje są wyposażone łazienki, pozwalają się zrelaksować i zachować intymną atmosferę. Jeżeli chodzi o partnerkę, może towarzyszyć pacjentowi. Nasienie bezpośrednio oddaje się do sterylnego pojemnika. Taki pojemnik otrzymasz przed badaniem w laboratorium. Klinki zapewniają również prezerwatywy. Te prezerwatywy wykonane są z materiału nietoksycznego dla plemników. Umożliwia to oddanie nasienia podczas stosunku płciowego z partnerką. Należy pamiętać, że przed oddaniem próbki nasienia należy szczególnie zadbać o higienę osobistą.

Zalecane jest żeby nasienie oddać bezpośrednio w klinice.

Jeżeli nie mamy takiej możliwości, próbkę możemy oddać w domu. Należy pamiętać o higienie i o szybki dostarczeniu próbki do laboratorium.

Badanie nasienia kraków

Kraków posiada również swoje klinki w, których może odbyć takie badanie. Wystarczy umówić się telefonicznie, drogą mailową lub osobiście udać się do recepcji w klinice.

Badanie nasienia kraków – cena

Koszt takiego badania zależy od wielu czynników. Różne klinki posiadają różne ceny poszczególnych zabiegów. Na wpływ ceny mają także rodzaje badań np. podstawowe badanie to koszt około 670 złoty, rozszerzone badanie to koszt około 1230 złoty, natomiast kompleksowe badanie, za które musielibyśmy zapłacić to kwota około 1360 złoty.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.gyncentrum.pl/badanie-nasienia

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/kalkulator-oc-ac/ gonbleuusa.com https://abuya.pl/odkrywajac-tajniki-ogrzewania-magia-ogrzewacza-gazowego-w-twoim-ogrodzie/