Motoryzacja

Naczepy do przewozu zwierząt

źródło zdjęcia: poltrans24h.pl

Naczepy wykorzystuje się do transportu różnych towarów, w tym również zwierząt. Do transportu zwierząt, w tym zwierząt rzeźnych, gołębi i innych używa się naczep specjalnego rodzaju, które powinny spełniać wiele norm, aby przewóz zwierząt był przede wszystkim humanitarny i bezpieczny oraz w miarę możliwości zapewnił zwierzętom komfort i jak najmniejszą dawkę stresu.
Naczepy do przewozu zwierząt muszą być wyposażone w następujące elementy:

  • Odpowiednie zadaszenie oraz izolowane ściany, aby zapewnić zwierzętom ochronę przed wpływem czynników zewnętrznych
  • Antypoślizgową i łatwą w utrzymaniu w czystości podłogę
  • Należytą wentylację i ogrzewanie
  • Urządzenia do karmienia i pojenia zwierząt
  • Wytrzymałe zaczepy, do których mocuje się zwierzęta

Masa takiej naczepy nie powinna być zbyt ciężka, dlatego jej konstrukcja wykonana jest na ogół ze stopów aluminium. Aluminium to tworzywo bardzo uniwersalne i praktyczne, a przy tym odporne na korozję, co jest niezwykle istotne przy tego typu transporcie.
Naczepy do przewozu zwierząt są wyposażone w sterowanie hydrauliczne, co ułatwia wprowadzenie zwierząt. Ponadto wszystkie pokłady naczepy posiadają drzwi ewakuacyjne, otwierane z boku. Ściany naczep natomiast są gładkie, co chroni zwierzęta przed ewentualnymi okaleczeniami, a temperatura sterowana jest przez systemy wentylacyjne albo okiennice, które dostarczają światło do wnętrza naczepy oraz samodzielne olejowe systemy ogrzewania, które można włączyć w razie potrzeby.
Zaczerpnięte z Gawlik.pl Produkcja przyczep i naczep

Previous ArticleNext Article
zobacz zobacz https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/