Zdrowie i uroda

Mezoterapia – zachowaj młodość

mezoterapiaMezoterapia (z greckiego mesos oznacza środkowy, a therapeia leczenie) to niechirurgiczny zabieg powszechnie stosowany w dermatologii i medycynie estetyczniej. Polega on na dostarczeniu różnorodnych substancji rewitalizujących i pobudzających regenerację (zazwyczaj witamin, aminokwasów i minerałów) bezpośrednio do skóry właściwej.
Mezoterapia Tychy stosowana jest również w medycynie konwencjonalnej przy urazach sportowych, chorobach degeneracyjnych oraz w leczeniu przeciwbólowym w stanach nadmiernego napięcia mięśniowego i przy występowaniu nerwobóli, ale w tym artykule zajmiemy się wyłącznie jej zastosowaniem w medycynie estetycznej.
Najbardziej podstawowym i najczęściej spotykanym podziałem jest rozróżnienie na mezoterapię igłową i bezigłową. W przypadku mezoterapii igłowej koktajle lecznicze i regeneracyjne bezboleśnie wprowadzane są do skóry za pomocą cieniutkich igieł. Mikrouszkodzenia powstające w trakcie zabiegu zmuszają skórę do rozpoczęcia regeneracji, co dodatkowo polepsza działanie wstrzykiwanych preparatów. Jako przykład można podać zabieg oferowany gabinecie medycyny estetycznej Medicus Estetic Tychy- mezoterapia z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Wykorzystuje się w nim preparaty Juvederm i Restylane, które znacząco poprawiają poziom nawilżenia i elastyczność skóry, nadając jej witalność i blask.
Natomiast mezoterapia bezigłowa wykonywana jest przy pomocy nowoczesnych urządzeń wytwarzających prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości. Dzięki ich wykorzystaniu następuje czasowe zwiększenie się przepuszczalności błony komórkowej skóry, co wpływa korzystnie na poziom przyswajania stosowanych preparatów. W gabinecie Medicus Estetic Tychy mezoterapia bezigłowa przeprowadzana jest przy użyciu rewolucyjnej metody TMT System®, która pozwala na skuteczne wprowadzenie preparatów leczniczych w głąb skóry (nawet do 3mm). TMT System® wykorzystuje się zarówno do poprawy ogólnej kondycji skóry, ale także w zabiegach usuwania cellulitu, a wszystko to bez jakiejkolwiek ingerencji chirurgicznej czy zastrzyków.
Do oferty Medicus Estetic wprowadzone zostały cztery nowe programy: antycellulitowy, ujędrniający, przeciwzmarszczkowy (antiaging) i rozjaśniający (melanogel).
Dzięki temu, że mezoterapię stosuje się miejscowo na skórę, jej działanie jest skoncentrowane dokładnie w tym miejscu, które wymaga zabiegu, a równocześnie sama procedura nie obciąża ani nerek, ani wątroby. Mezoterapia jest świetną, a także nieinwazyjną, alternatywą dla zabiegów chirurgicznych mających na celu poprawienie stanu skóry.
Polecamy zabiegi: mezoterapia Tychy Medicus Estetic.

Previous ArticleNext Article
-meble.pl https://beesafe.pl/porady/ile-trwa-egzamin-na-prawo-jazdy/ eopia.pl