Zdrowie i uroda

Medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna

medycyna estetycznaAtrakcyjny wygląd stał się towarem, który jest coraz chętniej kupowany. W pogoni za pięknem coraz więcej ludzi decyduje się na zabiegi poprawiające różne mankamenty ciała za pomocą skalpela i innych mniej inwazyjnych metod. Do niedawna na poddanie się zabiegom mającym na celu poprawę wyglądu mogli sobie pozwolić tylko najbogatsi, dziś decyduje się na nie także wielu przedstawicieli klasy średniej.
Nie warto rozważać dlaczego tak właściwie chcemy być piękni, każda osoba tłumaczy to sobie inaczej, ale nie ulega wątpliwości, że jedną z podstaw komfortu psychicznego jest czucie się dobrze we własnej skórze. Oczywiście zdarza się czasem, że owe psujące nasze dobre samopoczucie mankamenty są wysoce iluzoryczne, ale nie tylko o fakty tu chodzi, ale o to, jak sami postrzegamy nasze ciało.
Odpowiedzią na nasze niezadowolenie z wyglądu może być medycyna estetyczna i chirurgia plastyczna. Oferują one szeroki zakres mniej bądź bardziej inwazyjnych zabiegów, dzięki którym na nowo będziemy mogli poczuć się piękni.
Medycyna estetyczna
Dzięki medycynie estetycznej i wykonywanych w jej ramach zabiegom można pozbyć się bądź zniwelować widoczność mankamentów naszej urody. Zmarszczki, trądzik, przebarwienia i inne zmiany skórne mogą skutecznie uprzykrzyć nam życie i popsuć samopoczucie, ale na szczęście nie jesteśmy na nie skazani. Toksyny botulinowe skutecznie wygładzą zmarszczki, kwas hialuronowy i mezoterapia odświeżą szarą i zmęczoną skórę oraz nadadzą jej sprężystość i przywrócą witalność, a dzięki laserowi frakcyjnemu można nie tylko obkurczyć pory i nadać skórze gładkość, ale także zredukować bądź całkowicie usunąć blizny i inne zmiany skórne. Dzięki medycynie estetycznej pozbyć się także możemy widocznych naczynek krwionośnych stosując terapię laserem naczyniowym. Pod żadnym pozorem nie jest to pełna lista, specjalistycznych zabiegów estetycznych jest bez liku.
Chirurgia plastyczna
Działalność poradni chirurgii plastycznej zazwyczaj obejmuje zabiegi z zakresu korekcji uszu, nosa, powiek i ust, a także chirurgiczne modelowanie piersi, face lifting i liposukcję. Często wykonywane są także usunięcia zmian skórnych, rekonstrukcje ubytków tkankowych oraz niwelacje różnorodnych zniekształceń pochorobowych, pooperacyjnych i pourazowych. Chirurgia plastyczna często uważana jest za dziedzinę medycyny hołdującą ludzkiej próżności, ale jest to pogląd nie tylko powierzchowny, ale także wysoce niesprawiedliwy; to właśnie dzięki chirurgii estetycznej osoby, które urodziły się z różnego rodzaju zniekształceniami ciała albo nabyły je w wyniku wypadków, otrzymują szansę na prowadzenia życia takiego jak większość populacji. Poza tym nie wolno nam zapominać o tym, że każdy człowiek ma prawo do dobrego samopoczucia, a że dla każdego oznacza to coś innego to już zupełnie osobna kwestia.
Poradnia medycyny estetycznej Medicus Estetic wykonuje szereg zabiegów upiększający i poprawiających kondycję skóry, m.in. przy użyciu preparatów toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego, a także zabiegi wykorzystujące technologię laserową. Klinika oferuje usługi medyczne przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.
Klinika Medicus Estetic świadczy usługi nie tylko z zakresu medycyny estetycznej, kompleksowo zajmuje się również innymi dziedzinami opieki medycznej. Poza poradnią medycyny estetycznej i poradnią chirurgii plastycznej w klinice znajdują się również poradnie zajmujące się chirurgią, chirurgią dziecięcą, ortopedią, laryngologią, ginekologią i psychiatrią. Klinika posiada także pracownię ultrasonograficzną i własną salę zabiegową.
Wszystkie oferowane przez Medicus Estetic usługi medyczne przeprowadzane są na najwyższym poziomie z uwzględnieniem najnowszych technologii i odkryć pojawiających się w światowej medycynie, a sama klinika ma dwie siedziby: jedną w Tychach, drugą w Katowicach.

Previous ArticleNext Article
zobacz zobacz zobacz