Dom i wnetrze

Meble ogrodowe – jakie okażą się strzałem w dziesiątkę?

Meble ogrodowe – jakie okażą się strzałem w dziesiątkę?
Kupno mebli ogrodowych jest obecnie znacznie łatwiejsze niż 10-15 lat temu – wszystko za sprawą świetnych producentów, którzy dostarczają nam niebagatelne produkty. Jeszcze do niedawna polscy konsumenci mogli wybierać pomiędzy ofertami sklepów budowlanych i ogrodniczych – dzisiaj znacznie łatwiej jest skorzystać z oferty samego producenta. Co może nam zaoferować?

Meble ogrodowe – jakie materiały okażą się najlepsze?

Osoby poszukujące meble na taras czy do ogrodu najczęściej pragną produktów w konkurencyjnych cenach, ale jednocześnie wykonanych z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów. Dawniej mogli oni wybierać pomiędzy meblami plastikowymi, metalowymi czy tworzonymi z drewna. Obecnie możliwe jest zakupienie mebli wykonanych z nowoczesnego technorattanu – jest to tworzywo bardzo lekkie, o wysokiej odporności na zmienne warunki atmosferyczne, wilgoć, zmienne temperatury.
Technorattan jest tworzywem syntetycznym, stworzonym na podobieństwo naturalnych pnączy rattanowych. Nadmierne pozyskiwanie tej rośliny doprowadziło jednak niemal do katastrofy ekologicznej, dlatego zabroniono wycinki, a producenci mebli musieli znaleźć alternatywę. Technorattan okazał się strzałem w dziesiątkę!
Włókno technorattanowe jest lekkie, odporne na uszkodzenia, posiada nieporowatą strukturę, przez co do wnętrza nie wnika brud. Czyszczenie takiego mebla nie sprawia żadnego problemu!
Drugim wartym uwagi materiałem jest aluminium – jest ono cenione szczególnie w przypadku mebli ogrodowych restauracji posiadających ogródki letnie. Niezwykła lekkość i wytrzymałość takich mebli sprawia, że będą one cieszyć oczy przez długie lata.

Czy tylko stoły i krzesła?

W zestawach meblowych topowych producentów znajdziemy nie tylko krzesła i stoliki – producenci rozszerzyli swoją ofertę o fotele, taborety, leżaki ogrodowe, niewielkie stoliczki kawowe, skrzynie ogrodowe i wiele innych.

Previous ArticleNext Article