Motoryzacja

Mazda 3 – wyjątkowe auto

mazda3-wyjatkowe-autoZnów ją widziałeś. Zniknęła tak szybko, jak się pojawiła, pozostawiając Cię z uczuciem pustki i niezaspokojonego pragnienia posiadania. Ruszyła na zielonym z piskiem opon, by potem mknąć jak błyskawica ulicami miasta. Nawet gdybyś wcisnął gaz do dechy równie szybko, nie miałbyś szans, by się z nią zrównać. Niestety, Mazda 3 zawsze jest nieporównywalnie szybsza. Z gracją wyminęła Cię, a Ty zobaczyłeś tylko malejący tył samochodu.

Co takiego w sobie ma?

Mazda 3 to obiekt westchnień niejednego mężczyzny. Pewnie niejedna kobieta poczułaby się zazdrosna, wiedząc, jak Mazda działa na facetów. Nie potrzeba długich nóg, przykrótkiej mini i makijażu. Wystarczy wdzięk, którego Mazdzie może „pozazdrościć ” każdy inny samochód. Skąd tak wielkie powodzenie Mazdy wśród panów? Tajemnica tkwi w dwóch technologiach produkcyjnych japońskiego koncernu samochodowego. Jest nim już sławna Filozofia KODO i technologia Skyactive. Co oznaczają te enigmatyczne nazwy?

Filozofia ze Wschodu…

Jak wiadomo, Japończycy to uduchowiona nacja. Wyróżnia ich ponadprzeciętny szacunek do natury i tego, co żywe. Według wierzeń japońskich w każdym kwiecie, kamieniu, czy drzewie rezyduje duch – „kami ”. Dlatego też tworząc swoje samochody, inżynierowie z Kraju Kwitnącej Wiśni podeszli do tego w sposób równie sakralny. Według założeń KODO – „Duszy ruchu ”, samochód ma sunąć zwinnie i gładko, jak żywe zwierzę. W tym celu przestudiowano uważnie motorykę ruchu geparda. Dlatego też sylwetka Mazdy również zmieniła kształt. Jest bardziej dynamiczna i opływowa zarazem. Stąd też wrażenie patrzącego na Mazdę, że w metalu uwięziono energię i moc. Samochód wręcz prosi o to, by do niego wsiąść i wcisnąć gaz do dechy. Więcej informacji na stronie: http://nowamazda.pl/mazda3
By samochód był zwinny jak czarna pantera, trzeba było zmniejszyć również jego ciężar, gdyż sam opływowy kształt nie wystarczy. Dzięki zastosowanej technologii Skyactive, czyli użyciu znacznie lżejszych, aczkolwiek niezwykle trwałych materiałów do budowy kadłuba, Mazda jest zwrotna jak kocica. Obniżenie wagi wpłynęło pozytywnie nie tylko na jakość jazdy, lecz także na grubość portfela jej właściciela, bo zdecydowanie obniżyło ilość spalanego paliwa. Z tych wszystkich powodów, Mazda to pojazd, wobec którego nie da się przejść obojętnie. Sam jego widok przyśpiesza krążenie krwi w żyłach i sprawia, że serce bije mocniej.

Previous ArticleNext Article
amobile.pl Industrialna półka typu loft do łazienki https://beesafe.pl/porady/podroz-do-wielkiej-brytanii-po-brexicie/