Ciekawe

Lego Bionicle – kratywna zabawa

LEGO Bionicle to seria klocków produkowana od 2001 do 2010 roku. Nazwa wzięła się od słów Biologica i chronicle. bionicle
Koncepcja i pierwsze zarysy powstawały wcześniej, jednak w 1997 roku LEGO dotknął kryzys. Ostateczne projekty zostały oddane w 1999 roku, do realizacji zostały oddane jak tylko LEGO skończyło produkcję form do nowych elementów, było to w 2001 roku. Premiera europejska odbyła się w styczniu 2001 roku, w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych w czerwcu tego samego roku.  LEGO Bionicle okazały się dużym sukcesem, niedługo po premierze producent musiał zwiększyć produkcję, aby zaspokoić potrzeby rynku. W 2010 roku wyszła ostatnia seria klocków LEGO, Gwiazdy Bionicle. Następcą LEGO Bionicle zostaje Hero Factory, pierwsza seria tych klocków zostanie wydana na rynek pod koniec 2010 roku.
Charakterystyczne dla LEGO Bionicle jest to, że posiadają przypisane cechy charakteru, osobowość oraz określone umiejętności. Teoria LEGO Bionicle mówi o braku zależności świata Bionicle ze światem realnym. Istnieją tam inne prawa fizyki i chemii. Fundamentalnym pierwiastkiem świata Bionicle jest protodermis, jest to materiał z którego składa się większość przedmiotów świata Bionicle. W tym wyimaginowanym świecie istnieją trzy typu postaci: biomechaniczne, biologiczne i mechaniczne. Kraina jest podzielona przez różnego rodzaju organizacje, które w zależności od swojego przeznaczenia, są sterowane przez siły dobra lub zła. Poszczególne organizacje:

  • Zakon Mata-Nui
  • Bractwo Makuty
  • Mroczni Łowcy
  • Barraki
  • Dłoń Artakhi

Wszyscy bohaterowie mają przypisane swoje nawyki, właściwości i upodobania. Niektórzy z nich mogą się łączyć, aby zwiększyć swoje możliwości. Wszystko dzięki częścią w które są wyposażone klocki LEGO Bionicle tj. kombinierom.
Podsumowując, LEGO stworzyło całkiem nowy świat, dzięki któremu dzieci mogą zagłębić się w inną rzeczywistość, poznawać nowe kształty, rozwijać wyobraźnię. Historia związana z LEGO Bionicle zachwyci niejednego malucha, który niewątpliwie będzie chciał bardziej zagłębić się w świat LEGO Bionicle.

Previous ArticleNext Article
https://beesafe.pl/porady/samochod-z-wloch/ http://polskaniezwykla.pl/promowane/brak-ubezpieczenia-samochodu--ryzyka-i-konsekwencje-prawne https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac