Laserowy lifting twarzy pozwala na redukcję zmarszczek i odmłodzenie skóry. Sprawdź, jak działa laser na zmarszczki.
Laserowy lifting twarzy – jak spłycić zmarszczki i odmłodzić skórę?
Laserowy lifting twarzy, czyli odmładzanie skóry przy pomocy technologii laserowej, to doskonała alternatywa dla zabiegów chirurgicznych. Dzięki stymulacji kolagenu w skórze uruchamia naturalne procesy regeneracyjne i przyczynia się do widocznej poprawy kondycji skóry. Wyjaśniamy, na czym polega działanie lasera na zmarszczki oraz z jakimi zabiegami można go połączyć, by uzyskać jeszcze lepsze efekty.
Na czym polega laserowy lifting twarzy?
Laserowy lifting twarzy to zabieg medycyny estetycznej, wykonywany przez lekarza. W zależności od użytego lasera procedura przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym lub bez niego. Nowoczesne lasery do odmładzania twarzy wyposażone są w efektywne systemy chłodzenia, które koją skórę podczas laseroterapii. Zabieg trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut.
Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, laser na zmarszczki emituje światło o określonej długości fali, która wykazuje wysokie powinowactwo do wody, znajdującej się w skórze. Podczas laserowego liftingu twarzy światło i jego energia powodują mikrouszkodzenia w strukturze białek skóry (kolagenu i elastyny), czego efektem jest stymulacja tkanki do podjęcia procesów naprawczych.
Przed każdą terapią laserową odbywa się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej, który dobiera odpowiednie leczenie do konkretnego pacjenta. Specjalista musi przede wszystkim zweryfikować, czy u danej osoby nie występują przeciwwskazania do laserowego liftingu twarzy. Wybiera też rodzaj lasera, którego użyje oraz decyduje, czy korzystne będzie dodatkowe zastosowanie zabiegów wspomagających.
Jak działa laser frakcyjny na zmarszczki?
Do laserowego liftingu twarzy służą różnego rodzaju lasery. W redukcji zmarszczek i innych niedoskonałości skóry, związanych z jej starzeniem się, najlepiej sprawdzają się lasery frakcyjne. Urządzenia te mogą działać w trybie ablacyjnym lub nieablacyjnym. Czym się charakteryzują te technologie?
- Lasery nieablacyjne – wywołują mikroskopijne uszkodzenia wewnątrz skóry, pozostawiając nienaruszone wierzchnie warstwy (naskórek), dzięki czemu okres rekonwalescencji jest skrócony do minimum. Wymagają jednak większej liczby powtórzeń dla uzyskania optymalnych efektów.
- Lasery ablacyjne – uszkadzają zarówno wewnętrzne, jak i wierzchnie warstwy skóry. Efekt odnowy wynika z głębokiego peelingu. Zabieg ten doskonale sprawdza się w skutecznym usuwaniu wyraźnych zmian skórnych, takich ja głębokie zmarszczki, bruzdy czy blizny potrądzikowe.
Z jakimi zabiegami można łączyć laseroterapię?
Jak zapewniają eksperci, w większości przypadków najlepsze efekty odmładzania można uzyskać po połączeniu laserowego liftingu twarzy z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Dzięki temu można spotęgować działanie laseroterapii i przede wszystkim przedłużyć efekt odmłodzenia. Przykładowe zabiegi, jakie stosuje się w połączeniu z laserowym odmładzaniem twarzy:
- Delikatne zabiegi złuszczające (np. peeling kwasami, hydrodermabrazja) – pozwalają na dokładne oczyszczenie skóry i przygotowanie jej do bardziej inwazyjnej procedury, jaką jest laseroterapia.
- Zabiegi iniekcyjne (np. mezoterapia igłowa, stymulatory tkankowe, wypełniacze, botoks) – uzupełniają działanie lasera na zmarszczki, a na ich efekty czeka się zwykle krócej niż na efekty terapii laserowej.
- Terapia światłem LED – przyspiesza gojenie i regenerację skóry po zastosowaniu lasera. Jest niezwykle łagodną metodą, która dodatkowo stymuluje proces odmładzania.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat laserowego liftingu twarzy, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.
Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/